کد خبر: ۱۱۸۴۴
تاریخ انتشار: ۱۷:۱۵ - ۱۶ آبان ۱۳۹۵
تیم استقلال اهواز با اعتماد بنفسی بالا ناشی از قهرمانی شیرین در فصل گذشته پای به عرصه رقابتها گذاشت .
حفظ شاکله اصلی تیم و سید سیروس پورموسوی جوان و هماهنگی و انگیزه فراوان بازیکنانی که بعضا سالهای ابتدایی خود را در لیگ برتر تجربه میکردند ، برگ برنده این تیم بود و حتی از دست دادن ویسی و چند بازیکن تاثیرگذار این تیم ، از نظر روحی تاثیر چندانی در مقابل سیل خروشان انگیزه آنان نگذاشت و آنچه در این فصل در نتیجه گیری  آنها را کمی آزار داده عدم جایگزینی  بازیکنان مناسب ، مشکلات مالی و رو شدن دست این تیم بوده . وگرنه شوق و میل فروان به تکرار موفقیت  و حضور در آسیا عاملی مهم در سرپا نگهداشتن این تیم است و به همین دلیل تا به اینجای کار عملکرد قابل قبولی علیرغم مشکلات مذکور از خود نشان داده اند و قطعا پورموسوی مربی کاربلد این تیم در تعطیلی مسابقات برای استقلال برنامه های ویژه ای در جهت برطرف کردن نقاط ضعف خواهد داشت . تیم استقلال اگر بتواند روی تمرینات بدنسازی نیز کمی بیشتر تمرکز کند در بازی برگشت مقابل پرسپولیس و سایر مدعیان خواهد توانست نه فقط 1 نیمه ، بلکه کل بازی را پایاپای بدود و با آمادگی بدنی بالا تدابیر فنی خویش را به حریفان دیکته کند.
فولاد نیز بدلیل اینکه کادر فنی این تیم بطور کامل تغییر کرده بود و 3 مربی با دانش برای اولین بار در کنار هم قرار گرفتند ، تا بتواند تفکرات مربیان را در خود هضم کند ، هفته های ابتدایی عملکردی ناموفق داشت اما با تکیه بر بازیکنان بومی و کادر موفق و با امید به آینده ای بهتر ، از تعطیلات مکرر لیگ جهت هماهنگی بازیکنان با مربیان بهترین بهره را برد و بررسی های مختلف نشان میدهد طی 1 ماه اخیر جزو برترین تیمهای لیگ ایران بوده .فولاد هوشمندانه و با حواس جمع و روحیه ای بالا فوتبال بازی میکند و قطعا سعداوی و کادر این تیم باز هم از تعطیلات لیگ بهره فراوانی خواهند برد.
فولاد بعلت دارا بودن مربی بدنسازی تحصیلکرده  و دارا بودن امکانات تمرینی کافی عملکرد بدنی بهتری را نسبت به استقلال نشان داده و قطعا بهتر نیز خواهد شد.
نفت آبادان دیگر تیم خوزستان نیز بعلت چند فصل دوری از لیگ برتر ، با انگیزه ای چند برابر همیشه پای به مسابقات نهاد و در ادامه کار اتحاد مردم و مربیان و تماشاگران خونگرم آبادان  سکوی پرتاب این تیم خواهد بود . نادر دست نشان که تیم نفت را با تلاش فراوان به لیگ برتر رساند ، انگیزه های شخصی فراوانی برای نشان دادن توانایی خویش و تیم نفت در لیگ برتر دارد و تا به اینجای کار در زمینه بدنسازی نیز عملکرد مطلوبی از خود نشان داده اند.
ضمن اینکه امسال بدلیل گرمای بیسابقه شهرهای آبادان و اهواز که تا به امروز که در میانه فصل پاییز قرار داریم و دمای هوا بعضا به 42 درجه سانتی گراد میرسد ، نتوانسته اند عملکرد مناسبی در فصل بدنسازی داشته باشند و تا به اینجای کار ، توانایی فنی بازیکنان و کادرفنی ،حمایت تماشاگران و رسانه ها ، به دور از حاشیه بودن و تکنیک ناب خوزستانی جور این نقیصه را کشیده اند و قطعا این 3 تیم در این توفیق اجباری تعطیلی لیگ بیش از سایر تیمها از لحاظ تمرینات بدنسازی و هماهنگی و برطرف نمودن نقاط ضعف و تقویت نقاط قوت بهره لازم را خواهند برد.
ضمنا تا یادم نرفته یک توصیه دوستانه به تیمهای لیگ برتر فوتبال ایران دارم و آن این است که شیرهای خوزستان دیگر به هیچ تیمی باج نخواهند داد .
پس باشروع مجدد لیگ آماده کسب  هر نتیجه ای مقابل تیمهای قدرتمند خوزستان باشید و توصیه های من راجدی بگیرید زیرا کوچکترین اشتباه شما مساوی خواهد بود با :

شکستی تحقیرآمیز 

نویسنده....محسن بابادی....اهواز
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار