کد خبر: ۳۷۹۷۰
تاریخ انتشار: ۰۱:۳۲ - ۱۰ تير ۱۳۹۹
رییس هیات سوارکاری خوزستان:
حسین برون گفت: در استان خوزستان 6500 اسب موجود می باشد.300 باشگاه و مرکز پرورش در استان فعال هستند. با احتساب قیمت اسب های موجود 650 میلیارد تومان در این رشته سرمایه گذاری شده است.
احداث پیست سوارکاری در استان ، 150میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد/کسب سالیانه 200مدال کشوری توسز هیات سوارکاری خوزستان

حسین برون رییس هیات سوارکاری خوزستان در جلسه شورای عالی ورزش استان خوزستان که به ریاست دکتر شریعتی استاندار خوزستان برگزار شد گفت:خوزستان مهد اسب عرب ایران ، استانی که نامش از دیرباز با نام اسب گره خورده است. 

رییس هیات سوارکاری خوزستان ادامه داد: نگهداری و پرورش اسب جزو سنت های کلیه اقوام خوزستان می باشد. در استان خوزستان 6500 اسب موجود می باشد.300 باشگاه و مرکز پرورش در استان فعال هستند. با احتساب قیمت اسب های موجود 650 میلیارد تومان در این رشته سرمایه گذاری شده است.

برون تصریح کرد: تعداد افراد مرتبط با اسب اعم از مالک، مربی ،کورس، مربی مسابقات زیبایی اسب، مربیان آموزش سوارکاری، نعل بند،دامپزشک ، ورزشکار و کارگر 2 هزار نفر می باشد.

رییس هیات سوارکاری بیان داشت: در رشته ورزشی مسابقات اسب برگزار می گردد. این مسابقات در رشته های استقامت، زیبایی ، کورس ، تیراندازی با کمان روی اسب،ورزش های سوارهد در ساژ ،ولتیژ و پرش اسب برگزار می شود.

وی یادآورشد: استقامت با مسابقات آزاد ، یک ورزش مفرح شاد می باشدکه در مقطع آقایان و بانوان برگزار میگردد. ورزش های سواره شامل تیراندازی با کمان ، پرتاب نیزه و انجام حرکات تعادلی همزمان با حرکت اسب است.

رییس هیات سوارکاری استان خوزستان گفت: هر ساله هیات سوارکاری استان خوزستان با برگزاری مسابقات در رشته های مختلف علاوه بر ایجاد زمینه ای برای نمایش توانمندی های افرادعلاقمند و استفاده از پتانسیل های موجود در استان باعث جذب علاقه مندان جدید به این رشته شده است و با برگزاری 44 مسابقه کشوری و 20 مسابقه استانی موفق به کسب سالیانه 200مدال کشوری گشته است. 

برون تصریح کرد: همچنین در زمان برگزاری مسابقات در هر دوره ما شاهد حضور 60 الی 70 هزار نفر تماشاگر اعم از مردم این استان وسراسر کشور در میادین مسابقات بوده ایم. ولی متاسفانه بدلیل نداشتن زیرساخت و فضای کافی برای حضور علاقه مندان در مضیقه بوده است.

رییس هیات سوارکاری استان خوزستان گفت: خوزستان با داشتن ذخیره عظیم و خالص ژنتیکی اسب عرب امکان صادرات اسب به کشورهای همجوار را دارد که باعث ورود ارز به استان و ایجاد اشتغال خواهد شد.

برون تصریح کرد: با توجه به عدم توانایی مالی هیات استان خوزستان پس از گذشت چندماهه نتوانسته است جوایز مسابقات کورس کشوری 98 را پرداخت نماید. 

رییس هیات سوارکاری استان خوزستان در ادامه خواستار تمدید قرارداد مجموعه سوارکاری نیرو به مدت 4 سال با این هبات شد. وی تصریح کرد: هیات سوارکاری پیست استاندارد سوارکاری ندارد. 

برون خواستار اختصاص 150 میلیارد تومان به هیات سوارکاری استان خوزستان جهت احداث پیست سوارکاری استاندارد و بین المللی در استان شد.  
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار