کد خبر: ۱۱۷۲۷
تعداد نظرات: ۳ نظر
تاریخ انتشار: ۱۰:۰۱ - ۱۵ آبان ۱۳۹۵
غالبا آنچه ما بعنوان پارگی یا کشیدگی عضله داخل ران یا کشاله ران میشناسیم ، آسیب عضله ای نازک و تسمه ای شکل به اسم خیاطه یا سارتریوس است . عضله ای که اگر بخواهیم در نقشه دنیا نگاه کنیم ، تقریبا شبیه کشور شیلی در قاره امریکای جنوبی است. طول این عضله زیاد ولی پهنا و ضخامتی ناچیز دارد.
به گزارش آراس:

این عضله ، عمدتا در بین فوتسالیست ها و بعضا فوتبالیستها آسیب میبیند. چون در فوتسالیستها ، بخشی از فشار اصلی حرکات چابکی ، تغییر مکان ناگهانی  و علی الخصوص شوتهای ناگهانی که عمدتا بدون دور خیز و آنی اتفاق میافتد روی این عضله قرار دارد و خصوصا فوتسالیستهایی که بدون گرم کردن کامل بدنشان ، بازی یا تمرین میکنند بیش از بقیه دچار این عارضه میشوند.

متاسفانه بعلت دانش محدود برخی از مربیان و یا بیخیالی آنان که به بازیکنان نیز سرایت میکند ، بازیکنان بلافاصله پس از عوض کردن لباس و دیدن توپ به سراغ تمرینات پرفشار شوت کردن و سانترکردن می روند و عضلاتی مثل سارتریوس که بسیار حساس و آسیب پذیر است  ، در خوشبینانه ترین حالت کشیده شده و در بدبینانه ترین حالت پاره میشود که خون مردگی درون قسمت داخلی و خصوصا قسمت بالایی رانها که همراه با سوزش شدید است ممکن است حتی ورزشکار را به خداحافظی زود هنگام دچار کند.

درمانش نیز فقط استراحت مطلق و سپس آب درمانی ( نه شناکردن ) و در نهایت کش درمانی است.

آب درمانی و کش درمانی 2 علم مجزا و کاملا تخصصی هستند که در آینده ای نزدیک در این خصوص اطلاعات بیشتری به شما خواهم داد.

متاسفانه برخی ورزشکاران که بهبود پیدا میکنند ، بعلت آب درمانی و کش درمانی ناصحیح و غیراصولی ، بجای درمان ، مجددا به دوران آسیب بازمیگردند. اگر آن عضله دچار کشیدگی شده بود ، پاره میشود و اگر پاره شده بود و تازه بهبود پیدا کرده بود ، مجددا به شکل بدتری پاره میشود و این بار ترمیم این عضله به امری دشوارتر بدل میشود.
بهترین راه جلوگیری از این عارضه گرم کردن خوب و کامل و اصولی کل بدن وپاها خصوصا این عضله است.

در ورزشهای رزمی حدودا 20 تمرین کششی برای تقویت این عضله وجود دارد که در ورزشهای نمیتوان این تمرینات را پیدا نمود . پس سعی کنید با رزمی کاران بیش از گذشته در ارتباط باشید.
ضمنا این عضله یکی از عضلاتی است که در مسائل زناشویی کمک قابل توجهی به زوجین جوان میکند . چرا که اکثر طلاقها بطور مستقیم و یا غیرمستقیم ریشه درمسائل جنسی و زناشویی دارد.
پس این عضله مهم را دستکم نگیرید.

نویسنده....محسن بابادی....اهواز
انتشار یافته: ۳
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
امید
|
Canada
|
۱۹:۴۳ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۱
0
0
س من هم فکر کنم ماهیچه رانم پاره شده از داخل
و نمیدونم با این درد چیکار کنم
اصلا خوب میشه
اگه خوب میشه چه وقت زمان میبره
لطفا کمک کنید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۳
0
0
با سلام حدود 24 ساعت پیش در خیابان زمین خوردم و ضربه شدید لبه تیز جدول کنار خیابون عضله ران را پاره کرده ولی پوست سالم و هماتوم وسیعی ایجادشده و احساس میکنم در مسیر خط ضربه دیده گود شده است.آیا به مرور این فرورفتگی خدب میشه؟
آیا درمان خاصی بذای پارگی عضله ران وجوددارد؟
سعيد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۶ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۰
0
0
ممنون خيلي مطلب مفيدي بود
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار