کد خبر: ۳۴۴۳۵
تاریخ انتشار: ۱۶:۲۷ - ۱۲ مهر ۱۳۹۸
رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور در آیین بهره برداری از 254 فضای آموزشی به صورت ویدئو کنفرانس در اهواز:
رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور اظهار کرد: ساخت 30 درصد مدارس کشور در قالب بیش از 130 هزار کلاس درس در کشور از برکات مجمع خیرین مدرسه ساز کشور است.
به گزارش آراس: مهرالله رخشانی مهر روز پنج شنبه 11 مهرماه 98 در آیین بهره برداری از 254 فضای آموزشی در قالب 860 کلاس درس که به صورت ویدئو کنفرانس با حضور وزیر آموزش و پرورش در استانداری خوزستان برگزار شد، با گرامی داشت یاد و خاطره مرحوم دکتر حافظی به عنوان بنیان گذار جامعه خیرین مدرسه ساز کشور گفت: نهالی که ایشان در کشور کاشت  هم اکنون به درخت تنومندی تبدیل شده است.

وی با بیان اینکه تعهدات خیرین طی سالهای 96 تا 98 رشد چشمگیری داشته است، گفت: این تعهدات در سال 1396 800 میلیارد تومان، در سال 1397 یک هزار و200 میلیارد تومان و در سال 1398 به یک هزار و 500 میلیارد تومان رسیده است.

وی خاطرنشان کرد: البته در کنار خیرین دولت هم تلاش کرده است که سهم خود را در امر مدرسه سازی و پروژه های مشارکتی خیرین به درستی به انجام برساند. در حال حاضر صد در صد پروژه های مشارکتی در سال 1396 و صد و ده درصد این پروژه ها در سال 1397 و صد در صد آن طی سال 1398 تاکنون تخصیص یافته که جا دارد از سازمان برنامه و بودجه تشکر کنم.

رخشانی مهر بیان کرد: هیئت مدیره جدید خیرین مدرسه ساز با عزمی راسخ در صدد هستند مشکلات مدارس تخریبی کشور را حل کنند و علی رغم تمامی تلاش های صورت گرفته امروز30 درصد مدارس کشور نیازمند تخریب و بازسازی و مقاوم سازی هستند.

وی گفت: بیشتر کلاس های تخریبی به ترتیب در استانهای تهران، خراسان رضوی، گیلان، خوزستان و سیستان و بلوچستان قرار دارند و بیشترین کلاس های نیازمند مقاوم سازی نیز در استانهای تهران، آذربایجان شرقی، اصفهان، فارس و خوزستان واقع شده اند.

رخشانی مهر افزود: میانگین سرانه فضاهای آموزشی کشور 5.2 مترمربع است در حالی که قبل از انقلاب این عدد فقط 1.5 مترمربع بود ولی باید اعلام کنم که استان های البرز، سیستان و بلوچستان، آذربایجان غربی، تهران و قم  از این نظر زیر خط میانگین قرار دارند و استان خوزستان با سرانه 4.83 مترمربع پایین تر از میانگین کشوری قرار دارد.

وی با اشاره به اینکه برای افزایش این سرانه در خوزستان تلاش های زیادی صورت گرفته است، گفت: در سال 1395 از محل اعتبارات ملی فقط 8 میلیارد تومان در سه طرح اصلی به استان خوزستان اختصاص پیدا کرد و این عدد در سال 96 به 18 میلیارد تومان و در سال 97 به 107 میلیارد تومان و در 98 به 105 میلیارد تومان رسید.

وی تصریح کرد: تعهدات خیرین در استان خوزستان در سال 95 ، 87 میلیارد تومان، در سال 96،  98 میلیارد تومان، در سال 97 ، 130 میلیارد تومان و در سال 98 ، 155 میلیارد تومان بوده است.

رخشانی مهر این کشور را  جزو کشورهای حادثه خیز دنیا دانست و گفت: در اثر وقوع زلزله مدارس این کشور با آسیب های زیادی رو به رو شد. البته ساختمان مدارس از نظر شرایط اولیه دارای ایمنی مطلوبی هستند.

وی در عین حال به بروز پدیده سیل در استان خوزستان نیز اشاره کرد و گفت: در اثر پدیده سیل 113 مدرسه در استان خوزستان آسیب دید که 76 مدرسه نیازمند تعمیر اساسی و 35 مدرسه نیاز به تخریب و بازسازی پیدا کردند.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار