کد خبر: ۲۸۷۹۷
تاریخ انتشار: ۱۴:۰۴ - ۱۰ مهر ۱۳۹۷
رئیس شورای مدیریت بحران صنعت برق استان های خوزستان و کهگیلویه و بویراحمد گفت: مشکلات شبکه برق خوزستان شناسایی شده و راه حل ها و برنامه های لازم جهت حل آنها تدوین و بخشی از این مشکلات حل شده است، اکنون نیازمند پشتیبانی و حمایت مالی برای اتمام این مشکلات هستیم.
به گزارش آراس، محمود دشت بزرگ در جلسه کمیته مدیریت بحران صنعت برق استان های خوزستان و کهگیلویه و بویراحمد اظهار کرد: جلسات کمیته بحران تا آخر سال تداوم خواهد داشت و مهم ترین هدف آن پیشگیری از حوادث طبیعی و غیر طبیعی در صنعت برق است.

وی ادامه داد: باید در صنعت برق مساله یابی شود و با انتقال این مسائل به مسئولان و کمک آنها شبکه برق اصلاح و توسعه داده شود.

رئیس شورای مدیریت بحران صنعت برق استان های خوزستان و کهگیلویه و بویراحمد اضافه کرد: مهم ترین فعالیت ما در فصل های پیش رو مقابله با ریزگردها و بحران های محتمل در صنعت برق است، با توجه به داشتن فرصت لازم، باید با تامین بودجه پروژه های مختلف برق رسانی و پایدارسازی در اولویت قرار گرفته و هرچه سریعتر عملیات مقاوم سازی و پیشگیرانه به اتمام برسد.

دشت بزرگ در بخش دیگری از صحبت های خود به پروژه های خرید و اجرای پوشش عایقی، تعویض زنجیر مقره و شستشوی پست ها و خطوط انتقال و فوق توزیع اشاره کرد و افزود: در سال نود و شش ۴۱ پست انتقال و فوق توزیع در سه فاز برای انجام پوشش عایقی انتخاب شدند که از این تعداد ۱۲ پست انتقال فوق توزیع انجام شده و مابقی آن در مرحله خرید پوشش عایقی یا بررسی و ارسال در دفتر قرار دادها است.

وی بیان کرد: در سال نود و شش ۵ هزار و ۲۵۸ زنجیر مقره در خطوط فوق توزیع تعویض شده و ۲۲۰ پست انتقال و فوق توزیع و ۹۱۳ دکل شستشو شده است.

رئیس شورای مدیریت بحران صنعت برق استان های خوزستان و کهگیلویه و بویراحمد به آمار و ارقام سال ۹۷ نیز اشاره کرد و گفت: برای سال ۹۷ برنامه ریزی برای پوشش عایقی ۵۷ پست انتقال و فوق توزیع انجام شده که از این تعداد مقداری انجام شده و انجام تمامی این پست ها نیازمند تامین بودجه برای خرید پوشش عایقی است.

دشت بزرگ تصریح کرد: از ابتدای سال ۹۷ تاکنون ۹۵۷ زنجیر مقره در خطوط فوق توزیع تعویض شده و ۱۴۳ پست انتقال و فوق توزیع به همراه ۱۲۳ دکل از خطوط شستشو شده است. 

وی تاکید کرد: شرکت برق منطقه ای خوزستان رسالت خود در تامین برق مطمئن و پایدار برای مشترکین را انجام خواهد داد و در این راه نیازمند همکاری مسئولان استانی در تامین بودجه برای پیش برد اهداف، اصلاح و توسعه شبکه است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق اهواز نیر در این جلسه گفت: مشکلات ما در توزیع نیروی برق اهواز به طور کلی شامل دو بخش الکتریکی و مکانیکی است، بر این اساس از لحاظ الکتریکی تا حدود ۵۰ درصد می توانیم بحران را کنترل کنیم و از لحاظ مکانیکی پایداری شبکه کمتر از ۲۵ درصد است.

حسن کریمی تصریح کرد: در همین بخش مکانیکی وزش باد با سرعت ۵۰ کیلومتر حدود ۲۰۰ پایه را به دلیل خوردگی و پوسیدگی در نیم متری سطح زمین انداخت، برای مقابله با این مشکل لازم است که حدود ۸۰ هزار پایه که دچار خودرگی هستند استحکام بخشی شوند.

وی با بیان اینکه بار شهر اهواز به تنهایی با مشهد، اصفهان و نصف شیراز برابری می کند، افزود: برای مقابله با ریزگردها شرکت توزیع نیروی برق اهواز در سال نود و شش۵۲ هزار مقره تعویض کرده، این در حالی است که در سال های ۹۴ و ۹۵ تنها ۳ هزار مقره تعویض شده است.

معاون بهره برداری شرکت توزیع نیروی برق خوزستان با تشکر از محمود دشت بزرگ در برگزاری منظم جلسات، اظهار کرد: تا قبل از سال ۹۶ قابلیت شستشوی خطوط در حالت گرم در استان وجود نداشت ولی در حال حاضر ۲۴ گروه خط گرم در حال قعالیت هستند.

عبدالرحیم جهان بین ادامه داد: تا سال آینده ۷ مرکر دیسپاچینگ محلی راه اندازی می شود و تاکنون ۳۶ هزار مقره تعویض شده و حدود ۸ هزار کیلومتر از خطوط نیز شستشو شده است.

انتهای پیام/
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار