کد خبر: ۲۸۸۶۰
تاریخ انتشار: ۱۵:۴۰ - ۱۴ مهر ۱۳۹۷
طی ۵ ماه ابتدایی سال جاری، ۳.۳ میلیارد تومان کالای قاچاق کشف شده که خودرو، لوازم خانگی و مسکرات، بیشترین حجم کشفیات را به خود اختصاص داده‌اند.
به گزارش آراس، بر اساس بررسی‌های صورت گرفته، حجم کشفیات قاچاق در پنج ماه اول سال جاری حدود ۳۳۱۴۹ میلیارد ریال بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل حدود ۲ برابر (۱۲۳ درصد) افزایش داشته است.

سه قلم عمده کشفیات قاچاق در پنج ماه اول سال جاری، عبارتند از خودرو با ارزش ۸۲۵۴ میلیارد ریال، لوازم خانگی با ارزش ۴۰۲۳ میلیارد ریال و مسکرات با ارزش ۱۴۸۱ میلیارد ریال که حدود ۴۰ درصد از کل کشفیات قاچاق در کشور را به خود اختصاص داده اند.

در مدت مورد بررسی، کالاهای منتخب حدود ۷۵ درصد از کل کشفیات قاچاق را به خود اختصاص داده است. همچنین بیشترین اقلام کشف شده شامل پارچه، مواد خوراکی، لوازم یدکی (خودرویی)، البسه، فرآورده های نفتی، برنج، دام و احشام، سلاح و مهمات، سیگار، لوازم آرایشی و بهداشتی، تجهیزات ماهواره، دارو، تجهیزات رایانه ای، میراث فرهنگی، لوازم صوتی و تصویری، گوشی تلفن همراه، اسباب بازی، کفش، تجهیزات پزشکی، طلا و جواهرآلات و فرآورده های شیلات می شود.

بر این اساس؛ در پنج ماه ابتدایی سال جاری میزان کشفیات قاچاق خروجی سوخت حدود ۹۷ درصد (از نظر ارزشی) کشفیات قاچاق خروجی را به خود اختصاص داده است.

حجم کشفیات قاچاق سوخت در ناجا در پنج ماه اول سال جاری حدود ۳۷ میلیون لیتر با ارزش ۸۳۰ میلیارد ریال بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل از نظر تعداد حدود ۲ برابر و از نظر ارزش حدود ۵ برابر شده است.

همچنین میزان کشفیات قاچاق خروجی مواد غذایی و پوست حیوانات نیز رتبه های دوم و وسم کشفیات قاچاق خروجی را به خود اختصاص داده است.

انتهای پیام/
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار