کد خبر: ۳۳۹۸۱
تاریخ انتشار: ۱۶:۳۲ - ۰۳ شهريور ۱۳۹۸
چاه شماره-30 آغاجاري با انجام اقدامات اصلاحي مناسب مخزني و درون چاهي ، اجراي اصلاحيه هاي استانداردسازي ادوات و اتصالات سر چاهي با همت كارشناسان اداره مهندسي توليد شركت بهره برداري نفت و گاز آغاجاري راه اندازي و در مدار توليد قرار گرفت.
با تعمير و راه اندازي چاه شماره -30 توليد از سازند پابده ميدان آغاجاري آغاز شد

به گزارش آراس به نقل از روابط عمومي شركت بهره برداري نفت و گاز آغاجاري، رئيس مهندسي بهره برداري شركت بهره برداري نفت و گاز آغاجاري ضمن اعلام اين خبر گفت: اين چاه با هدف توليد نفت از گروه بنگستان حفاري شد كه بدليل عدم پتانسيل توليد به عنوان چاه مشاهده اي  مورد استفاده قرار گرفت. با توجه به اهميت توليد از سازند پابده بررسي هاي لازم جهت توليدي شدن چاه صورت گرفت.

مهندس همراه پور ادامه داد: با برنامه ريزي دقيق و نظارت كارشناسان مهندسي توليد و تلاش شبانه روزي ادارات ذيربط در كمتر از 3 روز تعميرات تاج چاه بدون صرف هزينه حضور مجدد دكل انجام شد.

وي افزود: پس از آماده سازي خطوط لوله جرياني و گاز فرازآوري، براساس برنامه ريزي انجام شده توسط مهندسي توليد اين شركت و هماهنگي با ادارات داخلي و شركت ملي مناطق نفتخيز جنوب و پس از اخذ مجوزهاي لازم،  با استفاده از تفكيك گر سيار و انجام عمليات انگيزشي، ناحيه توليدي در سازند پابده چاه مذكور با استفاده از گاز فرازآوري به واحد بهره برداري شماره-5 آغاجاري راه اندازي و در مدار توليد قرار گرفت كه اقدام بسيار ارزشمندي در زمينه افزايش و توسعه توليد از سازند پابده مي باشد.


وي گفت: با توجه به اهميت موضوع و استفاده از امكانات داخلي و با برنامه ريزي هاي صورت گرفته و نظارت دقيق بر اجراي اين عمليات، سود و صرفه حاصل از راه اندازي اين چاه كه بدست توانمند كارشناسان اين شركت انجام گرديد، بالغ بر 1500 ميليارد ريال به همراه داشته و با توجه به نامگذاري سال رونق توليد توسط مقام معظم رهبري، اقدام بسيار ارزشمندي در اين زمينه مي باشد.


مهندس همراه پور با اشاره به اقدامات صورت گرفته در اجراي عمليات راه اندازي اين چاه ، در پايان از همكاري گروه هاي عملياتي اعزام شده شركت ملي حفاري، خدمات فني چاه ها، مهندسي بهره برداري و مهندسي عمليات مخازن شركت ملي مناطق نفتخيز جنوب و همچنيـن گروه هاي مديـريت امـورفنـي، مديريت عمليات، مديـريت خـدمات و HSE شركت بهره برداري نفت و گاز آغاجاري قدرداني نمود. 
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار