کد خبر: ۳۲۷۳۹
تاریخ انتشار: ۰۹:۵۷ - ۰۱ خرداد ۱۳۹۸
مدیر عامل شرکت بهره برداری نفت و گاز مارون از آغاز ایمن سازی چهار خط مهم از خطوط انتقال نفت و گاز این شرکت در راستای افزایش ضریب ایمنی و پیشگیری از ریسک نشت این خطوط خبر داد.
ایمن سازی چهار خط انتقال نفت و گاز شرکت مارون آغاز شد

به گزارش آراس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب، حمید کاویان در این خصوص اظهارداشت : بر اساس گزارش بازرسی فنی و خوردگی فلزات دال بر لزوم ایمن سازی چهار خط از خطوط لوله انتقال نفت و گاز شرکت، تصمیم بر آن شد تا اقدامات پیشگیرانه را اتخاذ و ایمن سازی این خطوط انجام شوند تا هیچ نگرانی از بابت نا ایمن بودن خطوط و تاسیسات باقی نماند.
وی افزود: عملیات ایمن سازی 2 هزار و 350 متر از خط هشت اینچ یکی از چاه های مخزن خامی مارون با فشار 120 بار، سه هزار و 400 متر از خط 12 اینچ گازخروجی و خط 6 اینچ انتقال مایعات گازی در ایستگاه تقویت فشار گاز مجتمع صنعتی شماره پنج مارون و همچنین خط 20 اینچ انتقال گاز واحدهای شرق مارون به واحد گاز و گاز مایع 400 در دستور کار قرار دارد.
کاویان به مجموع سه هزار و 555 متر مکعب خاکبرداری از این خطوط اشاره کرد و یادآور شد: به ترتیب برای خطوط هشت، 12، 6 و 20 اینچ مذکور، 675، 1200، 180 و 1500 متر مکعب خاکبرداری انجام شده و عملیات مقاوم سازی، غلاف گذاری و سایر اقدامات لازم در حال انجام است.
به گزارش آراس انفجار خط لوله میعانات گازی به علت نشتی مربوط به شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب در صبح روز پنجشنبه 24 اسفندماه سال گذشته باعث کشته شدن چهار نفر در منطقه برومی اهواز شد. 
همچنین در حادثه ای دیگر روز دوشنبه 17 اردیبهشت خط لوله 42 اینچ نفت امیدیه هنگام تعمیر در اثر برخورد لودر با این لوله نفتی دچار نشت و آتش سوزی شد و متعاقب آن خط 12 اینچ انتقال گاز مایع مجاور آن نیز آتش گرفت.
در 18 اردیبهشت نیز به دستور مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت‌ خیز جنوب، رئیس خدمات عملیات، رئیس HSE، رئیس بازرسی خطوط لوله و سرگروه آزمایش چاه شرکت بهره برداری نفت و گاز آغاجاری برکنار شدند.
بر اساس این گزارش، در حال حاضر حوزه عملیاتی شرکت خطوط و لوله و مخابرات نفت ایران گستره وسیعی از استان خوزستان را دربر می گیرد به گونه ای که در جنوب استان از آبادان تا ماهشهر و در شمال تا پل زال و محدوده منطقه لرستان واقع شده است این منطقه دارای یک هزار و 300 کیلومتر خطوط لوله 10 تا 30 اینچ و 11مرکز انتقال نفت و تأسیسات به اضافه ناحیه فنی آبادان است که روزانه یک میلیون و 100 هزار بشکه مواد نفتی را انتقال می دهد .
شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب، بزرگ ترین شرکت تابع شرکت ملی نفت ایران است که در گستره ای افزون بر 400 هزار کیلومتر مربع راهبری عملیات تولید نفت، گاز و مایعات گازی را عهده دار است. 

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار