کد خبر: ۳۱۳۳۸
تاریخ انتشار: ۱۰:۴۶ - ۱۲ اسفند ۱۳۹۷
مدیر عامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب با اشاره به عملکرد تولید و نگهداشت نفت در این شرکت گفت: شرکت های بهره بردار با تحقق 102.9درصدی مجموع تولید از آغاز سال جاری تاکنون، از برنامه ریزی پیشی گرفتند

تولید نفت شرکت های مناطق نفتخیز جنوب از 102 درصد فراتر رفت
 
به گزارش آراس به نقل از روابط عمومی شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب احمد محمدی در نشست پیش بینی بهره دهی چاه های شرکت بهره برداری نفت و گاز مارون اظهارداشت: : مقرر شد نشست های پیش بینی تولید بر افزایش و نگهداشت آن متمرکز شود و حتی نام آن به ' نشست پیش بینی افزایش و نگهداشت تولید' تغییر یابد، لذا مباحث در سطح تخصصی تولید عنوان شده و الزامات مورد نیاز در این حوزه مورد بررسی قرار گیرد.
وی همکاری شرکت بهره برداری نفت و گاز مارون در برنامه ریزی و انجام مقدمات طرح افزایش تولید و نگهداشت 28 مخزن مناطق نفتخیز جنوب را ایده آل ارزیابی کرد و یادآور شد: چهار بسته برای مخازن این شرکت پیش بینی شده است که با اجرای آن، 168 هزار بشکه به توان تولید شرکت بهره برداری نفت و گاز مارون افزوده خواهد شد که موجبات اشتغال زایی در منطقه ی پیرامونی و تسهیل فرایند تولید را فراهم خواهد آورد .

*تحقق 103 درصدی تولید در نفت و گاز مارون
مدیر عامل شرکت بهره برداری نفت و گاز مارون نیز با اشاره به موانع تحریمی برای تحقق برنامه های تولیدی این شرکت، گفت: در حال حاضر 103.4 درصد از پیش بینی تولید از آغاز امسال تا پایان بهمن ماه در مارون محقق شده است.
حمید کاویان افزود: با برایند مثبت 3، بیش از 61 هزار بشکه از عملیات توسعه ای، ترمیمی و تعمیری بر روی چاه های تحت راهبری استحصال شد.
وی به بازیافت 174 هزار بشکه نفت با استفاده از MOS و MOT اشاره کرد و اذعان داشت: این دستاورد و تزریق حدود 98 درصد از پساب های نمکزدایی در چاه های دفعی را میتوان از جمله مواردی دانست که بر حفاظت از محیط زیست پیرامونی تاثیر بسزایی داشته است.
کاویان بازرسی فنی و ضخامت سنجی 43 هزار و 300 موضع ، ساخت سه هزار و 836 قطعه از قطعات مورد نیاز تجهیزات و ماشین آلات فرایندی و انجام اصلاحیه افزایش ظرفیت خطوط لوله انتقال نفت نمکی شادگان به مجتمع صنعتی شماره چهار مارون با هدف عدم استفاده از ماده DRA که منجر به صرفه اقتصادی 200میلیارد ریالی شد را از اقدامات موثر و قابل توجه شرکت در یازده ماه گذشته ارزیابی کرد.
شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب به همراه پنج شرکت تابعه بزرگترین شرکت تولیدکننده نفت خام کشور محسوب می شود.
در راستای برنامه های ابلاغی شرکت ملی نفت ایران، شرکت مناطق نفتخیز جنوب سال گذشته موفق به استمرار تولید سه میلیون بشکه نفت در روز شد.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار