کد خبر: ۲۷۴۳۰
تاریخ انتشار: ۱۱:۱۶ - ۱۲ تير ۱۳۹۷
رییس بخش سیاستگذاری وزارت خارجه آمریکا مدعی شده رویکرد جدید آمریکا برای اعمال حداکثر فشار علیه ایران با هدف تغییر نظام در ایران نیست بلکه به دنبال تغییر رفتار ایران هستند.

به گزارش آراس به نقل از پایگاه خبری وزارت خارجه آمریکا، «بریان هوک» رییس بخش سیاست گذاری این وزارت خانه در نشست خبری درباره اقدامات دیپلماتیک با ایران خبر داد و گفت: تقریبا دو ماه از خروج ترامپ از توافق هسته ای گذشته و یک ماه از نقشه راه «مایک پومپئو» برای رسیدن به یک توافق بهتر.
وی مدعی شد: وزیر چشم انداز روشنی را درباره یک آینده بهتر برای مردم ایران ترسیم کرد. این آینده می تواند تنها از طریق پیگیری دوازده تقاضای آمریکا از سوی ایران و تبدیل شدن این کشور به یک کشور عادی محقق شود. کشوری عادی که ملت های دیگر را ترور نکند، موشک هایش را اشاعه ندهد و مردم خود را در فقر نگه ندارد. همان طور که وزیر خارجه «مایک پومپئو» گفته بود، این استراتژی جدید به دنبال تغییر نظام در ایران نیست. این درباره تغییر رفتار سران ایران در برابر مردمی است که همین انتظار را از آنها دارند. 
«هوک» در ادامه مدعی شد: بخش کلیدی این استراتژی ما ایجاد کمپین حداکثر فشار اقتصادی و دیپلماتیک بر ایران است. اولین بخش آن تحریم هایی است که در چهارم اگوست اجرا می شود. این تحریم ها شامل هدف قرار دادن بخش خودرو، تجارت طلا و فلزات کلیدی است. 
این مقام ارشد وزارت خارجه آمریکا در ادامه مدعی شد: تحریم های باقیمانده ما در ماه نوامبر اجرا می شود. این تحریم ها بخش انرژی و مبادلات نفتی و همچنین تراکنش های بانک مرکزی ایران را هدف گرفته است.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار