کد خبر: ۴۳۶۸۱
تاریخ انتشار: ۰۵:۲۵ - ۱۸ خرداد ۱۴۰۲
رئیس کل دادگستری خوزستان:
رئیس کل دادگستری خوزستان با تاکید بر خدمت‌رسانی همه دستگاه‌ها در مناطق مختلف استان، گفت: تحقیقات نشان می‌دهد که رابطه معناداری میان خدمت‌رسانی در حوزه مدیریت شهری و کاهش آسیب‌های اجتماعی و جرائم وجود دارد و ارائه خدمات در مناطق کم‌برخوردار موجب کاهش آسیب‌های اجتماعی می‌شود.

علی دهقانی در جلسه بررسی مطالبات و مشکلات مناطق محروم و کم برخوردار استان خوزستان اظهار کرد: در بازدیدهای میدانی صورت گرفته و برگزاری میزهای خدمت، مطالبات ساکنین در جریان ملاقات با آنان استماع و مقرر شد هر دستگاه با توجه به تکالیفی و وظایفی که طبق قانون در قبال مردم و جامعه به عهده دارد، در جهت خدمت‌رسانی ویژه در رفع مشکلات موجود و بهسازی این مناطق اقدام کند.

وی ادامه داد: اداره آب و فاضلاب اهواز، شهرداری، بهداشت و درمان و آموزش و پرورش از دستگاه‌ها و نهادهایی هستند که به صورت ویژه باید در جهت محرومیت‌زدایی و توسعه این مناطق محروم و کم برخوردار گام بردارند.

دهقانی گفت: دستگاه‌های مربوطه باید با احصای مشکلات موجود، تدوین راهکارهای موثر و استفاده از ظرفیت ساکنین، در رفع آن‌ها اقدام کنند.

وی بیان کرد: دستگاه قضایی مطالبات بحق مردم استان خوزستان را پیگیری و با دستگاه‌هایی که در اجرای تکالیف خود غفلت کنند، در چارچوب قانون از باب ترک فعل برخورد می‌کند.

رئیس کل دادگستری خوزستان گفت: هرچه در راستای کاهش آسیب‌ها اجتماعی عمل شود، شاهد کاهش جرائم و ورود پرونده‌های قضایی به قوه قضائیه خواهیم بود و این امر به منزله کاهش زنجیره وقوع جرم و ارتقای امنیت استان است. اقدامات خوبی شروع شده و در مرحله اجرا از سوی نهادهای خدمات‌رسان است که با اجرایی شدن نهایی آن طرح‌ها، بخش قابل توجهی از مشکلات مناطق کم برخوردار کلان شهر اهواز رفع خواهد شد.

لزوم توجه به ساختارهای فرهنگی هر منطقه

صادق جعفری چگنی دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان خوزستان نیز در این جلسه گفت: عقب‌ماندگی‌های موجود در اهواز و سایر شهرستان‌ها نتیجه عدم توجه صحیح طی سال‌های متمادی است که باید برای رفع این مشکلات و بهبود بافت شهری برنامه‌ریزی‌های صحیح صورت گرفته و همه وارد میدان شوند.

وی با بیان این که کل استان خوزستان نیازمند توجه مسئولان است، افزود: عدم توجه به سایر شهرستان‌ها، موجب مهاجرت افراد به مرکز استان و رشد حاشیه‌نشینی می‌شود.

جعفری چگنی گفت: در بهسازی مناطق کم‌ برخوردار باید به ساختارهای اجتماعی و فرهنگی منطقه نیز توجه شود تا بهتر مورد توجه و همراهی ساکنین قرار گیرد.

در ادامه این جلسه، سایر اعضای حاضر نیز به بیان عملکرد، مشکلات موجود و راهکارهای پیشنهادی پرداختند و مقرر شد معاونت پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان خوزستان پیگیری لازم را به منظور اجرایی شدن کامل مصوبات انجام داده و نتیجه را در جلسه آتی شورای پیشگیری ارائه کند.

 

منبع: ایسنا

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار