کد خبر: ۴۳۵۹۴
تاریخ انتشار: ۰۳:۴۶ - ۰۶ خرداد ۱۴۰۲
قراردادی به ارزش چهار هزار میلیارد ریال برای طرح فاضلاب خرمشهر با استفاده از تسهیلات ماده ۵۶ بین شرکت آب و فاضلاب خوزستان و بانک ملت به امضا رسید.

محمدرضا کرمی‌نژاده در مراسم انعقاد قرارداد طرح فاصلاب خرمشهر میان شرکت آب و فاضلاب خوزستان و بانک ملت به مناسبت سوم خرداد افزود: دولت سیزدهم در استان خوزستان به ویژه بخش آب و فاضلاب اقدامات موثری انجام داده است به گونه‌ای که امروز یکی دیگر از گام‌های مهم زیرساختی برای تکمیل فاضلاب خرمشهر وارد فاز اجرایی می‌شود.

وی ادامه داد: شهر خرمشهر سال‌ها مشکل شبکه فاضلاب دارد که با نگاه خاص دولت سیزدهم، مجموعه وزارت نیرو و آبفای کشور یک بار برای همیشه مشکل فاضلاب مردم خرمشهر با مبادله این قرارداد و تامین اعتبار لازم برطرف خواهد شد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان با اشاره به امضای قرارداد چهار هزار میلیارد ریالی طرح فاضلاب خرمشهر با استفاده از تسهیلات ماده ۵۶ و همکاری بانک ملت گفت: طرح فاضلاب خرمشهر از امروز وارد فاز اجرایی می‌شود.

وی افزود: توسعه زیرساخت‌های استان خوزستان در بخش آبرسانی به روستاها و شبکه فاضلاب برخی از شهرها در دستور کار این شرکت است.

کرمی نژاد بیان کرد: کار جهادی در اجرای طرح فاضلاب اهواز، موجب رضایت‌مندی دولت در سفر اخیر ریاست جمهور به خوزستان بود.

وی با اشاره به طرح‌های فاضلاب شهرهای استان با استفاده از تسهیلات ماده ۵۶ و تهاتر نفت افزود: بخشی از کار اجرایی فاضلاب خرمشهر و آبادان از طریق تهاتر نفت تا سقف ۴۳ هزار میلیارد ریال توسط قرارگاه خاتم الانبیا انجام می‌شود که ۱۸ هزار میلیارد ریال از این اعتبار برای خرمشهر و ۲۵ هزار میلیارد ریال برای آبادان است.

مدیرعامل شرکت آبفا خوزستان گفت: اکنون سه طرح فاضلاب در شهر خرمشهر فعال است همچنین در مناطق مولوی، حمیدآباد، صداقت، طوبیجات و عشایر، فعالیت توسعه‌ای شبکه فاضلاب در حال اجرا است.

وی افزود: روند اجرایی شبکه فاضلاب شهر خرمشهر از ابتدای دولت سیزدهم با سرعت خوبی در حال انجام است و اکنون ۵۱ درصد پیشرفت فیزیکی دارد که با تخصیص اعتبارات لازم، شبکه فاضلاب خرمشهر تکمیل می‌شود.

عبدالرحیم کیوانی مدیر شعب بانک ملت استان خوزستان نیز گفت: به موجب این تفاهمنامه، چهار هزار میلیارد ریال در سه قسط به مدت ۳۶ ماه با توجه به پیشرفت فیزیکی کار، پرداخت خواهد شد.

وی افزود: کارهای لازم برای پرداخت این تسهیلات انجام شده و امیدوارم که بتوانیم با اجرای این طرح بخش کوچکی از مشکلات مردم خرمشهر را برطرف کنیم.

سیدلفته احمدنژاد نماینده مردم خرمشهر در مجلس نیز گفت: با توجه به اینکه مباحث فاضلاب از جمله مشکلات موجود در استان است، بنا شد با اهتمام دولت و از طریق ماده ۵۶، مشکلات فاضلاب استان دنبال شود لذا رسیدگی به مشکلات فاضلاب خرمشهر برعهده بانک ملت قرار گرفت.

وی افزود: مشکلات استان و به ویژه خرمشهر خیلی زیاد بوده و بحث فاضلاب تنها یکی از مسائل است که امیدواریم به زودی برطرف شود.

آب و فاضلاب خوزستان در سال گذشته، ۳۳ هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال جذب اعتبار داشته است.

 

منبع: ایرنا

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار