کد خبر: ۴۳۵۳۶
تاریخ انتشار: ۰۴:۲۶ - ۳۱ ارديبهشت ۱۴۰۲
مدیرکل هواشناسی خوزستان از پیش‌بینی وزش باد شدید و رگبار و وقوع گرد و خاک‌های همرفتی خبر داد.

محمد سبزه‌زاری اظهار کرد: بررسی نقشه‌های پیش‌یابی، امروز تا اواسط روز دوشنبه به ویژه از ظهر امروز تا بعد از ظهر فردا، عبور موج بارشی را از روی استان خوزستان نشان می‌دهد که احتمالا سبب رگبار و رعد و برق، وزش بادهای متوسط تا شدید به ویژه در مناطق شمالی و شرقی و احتمال ریزش تگرگ در برخی از مناطق می‌شود.

وی افزود: با توجه به ماهیت بارش‌های بهاری احتمال رگبار و رعد و برق به صورت نقطه‌ای در دیگر نقاط استان خوزستان نیز وجود دارد. با توجه به شاخص‌های بالای ناپایداری تا اواخر روز یکشنبه احتمال تندبادهای لحظه‌ای و وقوع گرد و خاک‌های همرفتی در اغلب نقاط استان وجود خواهد داشت.

مدیرکل هواشناسی خوزستان ادامه داد: جریانات جنوبی تا اوایل روز سه‌شنبه سبب افزایش رطوبت در مناطق جنوبی، ساحلی، غربی و مرکزی خواهد شد. شمال خلیج فارس نیز تا اواخر وقت فردا مواج و در بعضی ساعات همراه با رگبار پراکنده و رعد و برق پیش‌بینی می‌شود.

وی گفت: در شبانه‌روز گذشته اهواز با ۴۱ و دهدز با ۱۶ درجه سانتیگراد به ترتیب گرمترین و خنکترین نقاط استان خوزستان گزارش شده‌اند. در این مدت تغییرات دمای اهواز بین ۴۱ و ۲۵ درجه سانتیگراد در نوسان بوده است.

 

منبع: ایسنا

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار