کد خبر: ۳۵۹۶۸
تاریخ انتشار: ۱۷:۲۳ - ۱۰ فروردين ۱۳۹۹
اگر در قفسه سینه خود احساس سنگینی کردید و متوجه شدید به راحتی نمی‌توانید نفس بکشید و تپش قلب را احساس می‌کنید احتمالا به ویروس کرونا مبتلا شده‌اید. احتمالا بسیاری از افراد جوان‌سال که ریه‌های سالمی دارند این علامت را تجربه نخواهند کرد.
آراس_شیوع ویروس کرونا باعث ایجاد ترس در میان بسیاری از انسان‌ها شده است. این بیماری، اما علائمی دارد که با دانستن آن می‌توان به پیشگیری و درمان کمک کرد.

به گزارش آفتاب‌نیوز؛ در ادامه هشت علائمی که نشان می‌دهند ممکن است فرد به ویروس کرونا مبتلا شده باشد ذکر خواهند شد:

۱-عفونت چشمی

تحقیقات تازه نشان می‌دهند عفونت چشمی ممکن است یکی از علائم ابتلا به کرونا باشد چرا که این ویروس از طریق چشم می‌تواند وارد بدن شود. البته این علامت باید همراه با سایر علائم مرتبط با کرونا از جمله تب و یا سرفه‌های مکرر باشد تا اطمینان حاصل شود که فردی مبتلا به ویروس کرونا است.

۸ علامت که نشان می‌دهند فرد به کرونا مبتلا شده است

۲-سرفه خشک

تحقیقات نشان می‌دهند که بیش از نیمی از مبتلایان به ویروس کرونا سرفه خشک مکرر را به عنوان علامت اصلی از خود بروز داده اند.

۳-خستگی ذهنی

اگرچه به طور رسمی به عنوان یکی از علائم اصلی ابتلا به کرونا بیان نشده با این حال، در گزارش‌ها آمده که مبتلایان به ویروس کرونا دچار خستگی ذهنی نیز در کنار علائم جسمانی شده‌اند.

۴-تب

تب یا افزایش دمای بدن به میزان بیش از ۳۷.۷ درجه سانتی گراد علامت اصلی ابتلا به ویروس کرونا است.

۵-تنگی نفس

اگر در قفسه سینه خود احساس سنگینی کردید و متوجه شدید به راحتی نمی‌توانید نفس بکشید و تپش قلب را احساس می‌کنید احتمالا به ویروس کرونا مبتلا شده‌اید. احتمالا بسیاری از افراد جوان‌سال که ریه‌های سالمی دارند این علامت را تجربه نخواهند کرد.

۶-از دست دادن حس بویایی و چشائی

متخصصان گوش، حلق و بینی توصیه می‌کنند که اگر فردی به طور ناگهانی حس بویایی و چشائی‌اش را از دست داد خود را در خانه قرنطینه کند. به نطر می‌رسد ویروس کرونا باعث از بین رفتن سلول‌های حلق و بینی می‌شود.

۷-درد شکم

با از بین رفتن اشتها، درد شکم نیز به عنوان یکی از نشانه‌های کرونا ممکن در برخی افراد خود را نشان دهد. گزارش شده که ۴۸.۵ درصد از ۲۰۴ مبتلای به کرونا در استان هوبی چین علامت درد شکم و اسهال را از خود بروز داده اند.

۸- خستگی و ضعف جسمانی

ضعف و خستگی جسمانی و عضلانی علامتی است که در بیماری هایی، چون آنفولانزا و سرماخوردگی و بسیاری از بیماری‌های دیگر با منشاء ویروسی نیز دیده می‌شود. با این حال، اگر این علامت همراه با بی خوابی به دلیل درد بدن، سرفه‌های مکرر و تنگی نفس باشد نشان می‌دهد که فرد مبتلا به ویروس کرونا است./آفتاب نیوز

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار