کد خبر: ۳۴۷۷۸
تاریخ انتشار: ۱۹:۲۳ - ۱۱ دی ۱۳۹۸
معاون امور توسعه پیشگیری بهزیستی خوزستان:
معاون امور توسعه پیشگیری بهزیستی خوزستان صبح امروز در کارگاه باز آموزی ویژه ادیولوژیست های برنامه غربالگری شنوایی نوزادان و شیرخواران و همچنین ادیولوژیست های طرح غربالگری شنوایی کودکان 3 تا 5 سال با حضور دکتر صاکی فوق تخصص گوش و حلق و بینی و کارشناسان پیشگیری بهزیستی و مجریان این برنامه در مجتمع فتح المبین بهزیستی اهواز از فعالیت37 مرکز شنوایی تحت نظارت بهزیستی خبر داد.


به گزارش آراس، وبه نقل از روابط عمومی اداره کل بهزیستی خوزستان علی حسن زاده تصریح کرد:این  37 مرکز شنوایی شامل بیمارستان ها ی خصوصی و دولتی ودرمانگاه ها و  مراکزبهداشتی، درمانی، می باشند.
وی افزود: همچنین مرکز کاشت حلزون با مدیریت دکتر صاکی نیز تنها مرکز کاشت در استان میباشد که علاوه بر خوزستان استان های ایلام و لرستان را نیز پوشش می‌دهد و سازمان بهزیستی به کمک موسسه بخشش از خانواده های بی بضاعت و نیازمند برای کاشت حلزون حمایت می کند.
حسن زاده بیان کرد: کارشناسان طرح پس از شناسایی، کودکانی  که مشکل شنوایی دارند را به کلینیک های تشخیصی ارجاع  و کلینیک ها در صورت نیاز به متخصصین گوش و حلق و بینی ارجاع داده و پس از تشخیص متخصص ،در صورت نیاز به کاشت حلزون به مرکز تبسم در اهواز معرفی می شوند.
معاون امور توسعه پیشگیری بهزیستی خوزستان در پایان خاطر نشان کرد: کشور ایران در زمینه کاشت حلزون جزو 10 کشور برتر از نظر کیفی و کمی بوده و  مطابق با استانداردهای روز  دنیا و همگام با کشورهای پیشرفته  در این زمینه گام بر میدارد.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار