کد خبر: ۳۴۵۲۸
تاریخ انتشار: ۱۴:۴۳ - ۲۱ مهر ۱۳۹۸
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری خوزستان گفت: خوزستان با توجه به صنعتی بودن و جایگاه اقتصادی ویژه در کشور، نیاز به ایجاد یک نمایشگاه دائمی استاندارد دارد.
به گزارش آراس: حجت الاسلام و المسلمین عبدالحمید امانت بهبهانی یکشنبه در همایش بزرگداشت روز جهانی استاندارد در سالن اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اهواز بیان کرد: خوزستان یک استان مرزی است که همواره با مقوله قاچاق درگیر است از این رو برای ترویج فرهنگ استفاده از کالاهای تولید ایرانی استاندارد لازم است که نمایشگاه دائمی استاندارد در استان ایجاد شود.

وی گفت: دادگستری خوزستان سالانه ۲۰ برنامه در حوزه صنعت و تولید دارد و با اجرای برنامه ها و طرح های مختلف تلاش داریم که مشکلات موجود بر سر راه تولید کنندگان و صنعتگران را برداریم.

حجت الاسلام امانت بهبهانی با اشاره به اینکه شاه کلید توسعه اقتصاد مقاومتی در اختیار صنعتگران است افزود: اگر به همراه تولید و صنعت استاندارد نیز رعایت شود پیشرفت چشم گیری را در بحث اقتصاد مقاومتی خواهیم داشت.

 معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری خوزستان با تاکید بر لزوم حمایت از تولید داخلی،  افزود: با جلوگیری از ورود کالای قاچاق و حمایت از تولید داخلی با استاندارد از بیکار شدن کارگران بسیاری می توان جلوگیری کرد.

وی با اشاره به فعالیت ۲ کمیته اقتصاد مقاومتی و حمایت از سرمایه گذاری مشروع در دادگستری خوزستان افزود: دادگستری استان در این ۲ کمیته تلاش دارد که برای حل مشکلات بخش تولید و صنعتگران ورود و شرایط را برای سرمایه گذاری بیشتر در خوزستان ایجاد کند.

در ادامه این مراسم مدیر کل استاندارد خوزستان بیان کرد: شعار امسال روز جهانی استاندارد " استانداردهای ویدئویی ، خالق صحنه های جهانی" است که هدف از این نامگذاری رعایت شاخص های استانداردسازی در بخش تولیدات تصویری است.

رضا دهدشتی زاده با اشاره به جایگاه حوزه استاندارد ایران در جهان بیان کرد: امسال ایران رتبه ۲۱ کشور در بین ۱۶۳ کشور عضو استاندارد جهانی را کسب کرده است، پارسال ایران ۴۱ مورد استاندارد بین المللی را تدوین کرد و امسال این رقم به۵۴ مورد رسیده که چهار مورد آن توسط اداره کل استاندارد خوزستان در دست تدوین است.

مدیر کل استاندارد خوزستان ادامه داد: فعالیت استاندارد در سطح جامعه بسیار گسترده تر و جامع تر شده است و اداره کل استاندارد خوزستان با همکاری استانداری و سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تلاش دارد برای رفاه حال مردم به استانداردسازی بخشها و حوزه های مختلف مرتبط با زندگی مردم، ورود کند.

وی با اشاره به طرح های استاندارد سازی که برای رفاه مردم خوزستان تدوین شده است افزود: از جمله این طرح ها بررسی سطح ایمنی و جایگاه های CNG، بررسی و مطالعه سطح کیفی ارائه خدمات نمایندگی های مجاز در استان، بررسی ایمنی آسانسورها در مکان های مختلف و بررسی صحت عملکرد تجهیزات بیمارستانی است.

بر اساس این گزارش به گفته رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان ۱۸ طرح با همکاری این سازمان و اداره کل استاندارد خوزستان  به منظور بررسی و استاندارد سازی برای رفاه حال مردم خوزستان تدوین شده است.

در این مراسم پنج شرکت نفت پاسارگاد، گروه صنعتی فولاد ایران، شیر پگاه خوزستان، کشت و صنعت امیر کبیر و پیشگام پلاست اهواز به عنوان واحدهای نمونه استاندارد خوزستان معرفی و تجلیل شدند.

همچنین در این مراسم کشت و صنعت دهخدا، فولاد اکسین، شرکت جلگه دز، کشت و صنعت فارابی و کشت و صنعت گلستان شایسته تقدیر شدند.

۲۲ مهر ماه "۱۴ اکتبر" به عنوان روزجهانی استاندارد نامگذاری شده است.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار