کد خبر: ۳۴۴۹۶
تاریخ انتشار: ۱۶:۱۵ - ۱۷ مهر ۱۳۹۸
رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی گفت: زیرساخت‌های ارتباطی برای استفاده زائران اربعین حسینی در مرزهای چهارگانه کشور گسترش یافته است.
به گزارش آراس: حسین فلاح جوشقانی چهارشنبه در بازدید از مرز شلمچه اظهار داشت: با توجه به پیش بینی افزایش زائران در چهار پایانه مرزی خسروی، مهران، شلمچه و چذابه ظرفیت پهنای  باند و زیرساخت های مخابراتی ۲ برابر افزایش یافته است.

وی افزود: در مرزهای شلمچه و چذابه سایت هایی که نسل دوم بودند به نسل سه و چهار ارتقاء یافتند و ۱۴ سایت سیار هم در این ۲ پایانه مرزی فعال شده است.

رئیس سازمان تنطیم مقررات و ارتباطات رادیویی گفت: ۱۵ سایت سیار در مرز مهران و ۶ سایت هم در مرز خسروی مستقر می باشند.
فلاح جوشقانی تصریح کرد: با توجه به قطع شبکه ارتباطی در اربعین پارسال  علاوه بر بهبود زیرساخت ها مسیر جداگانه ای برای فیبر نوری در چهار پایانه مرزی جایگزین شد تا در صورت قطعی شبکه به هر دلیل مسیر جایگزین وجود داشته باشد.

وی افزود: همچنین مسیر پشتیبان رادیویی در چهار مرز ایجاد شده و مسیر ماهواره ای نیز در صورت ایجاد مشکل مورد استفاده قرار خواهد گرفت.
رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباط رادیویی اظهار داشت: با ایجاد ظرفیت های پیش بینی شده در مرز شلمچه به طور همزمان ۱۰ هزار مشترک می توانند از این شبکه استفاده کنند که پاسخگوی نیاز زائران اربعین می باشد.

فلاح جوشقانی اظهار داشت: در هر چهار پایانه شبکه وای فای رایگان برای زائران اربعینی در نظر گرفته شده است که ظرفیت استفاده از آن فعلا در مرز مهران امکانپذیر است. 
وی تصریح کرد: پس از مذاکره با طرف عراقی هزینه تلفن در خاک این کشور کاهش داده شد و نرخ  جدید اپراتورها از بالای ۳۰ هزار ریال به ۲۰ هزار ریال رسیده است ضمن اینکه ظرفیت اپراتورهای عراق نسبت به پارسال ۲ برابر شده است.

وی افزود: در مسیر نجف و کربلا که مسیر اصلی راهپیمایی می باشد از ترمینالهای داخلی ایران تا کربلا و نجف پوشش شبکه مخابراتی ۶۰ درصد افزایش داده شده است.
فلاح جوشقانی افزود: علاوه بر پایانه های مرزی تمام جاده های منتهی به مرزهای چهارگانه کشور نیز زیر پوشش شبکه مخابرتی قرار داده شد و از روز دوشنبه هفته جاری مسیر مرز خسروی به صورت کامل و از روز گذشته تمام مسیرهای منتهی به مرز مهران و امروز نیز مسیرهای منتهی به شلمچه و چذابه تحت پوشش قرار گرفتند.

رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی گفت: در مرزهای شلمچه و چذابه پوشش هر ۲ اپراتور به صورت کامل است و اپراتور سوم نیز با رومینگ به شکل کامل سرویس می دهد.
 فلاح جوشقانی زمان خدمات دهی به زائران را تا ۲۸ صفر عنوان کرد و گفت: تردد در مرزهای مهران و شلمچه خارج از تصور بوده است.

اربعین پارسال بیش از ۵۳۵ هزار زائر ایرانی و خارجی از مرز شلمچه تردد کردند که از این تعداد ۳۹۶ هزار و ۶۷۲ زائر ایرانی و ۱۳۸ هزار و ۴۷۰ نفر زائر خارجی بودند.

شلمچه در ۱۵ کیلومتری غرب خرمشهر مهمترین گذرگاه مرزی استان خوزستان برای تردد زائران اربعین حسینی است.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار