کد خبر: ۳۴۴۵۱
تاریخ انتشار: ۱۴:۰۳ - ۱۳ مهر ۱۳۹۸
مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان ایران:
فاضل نظری مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کشور با بیان اینکه آینده جایی است که ما می توانیم با نگرش خود آن را تغییر دهیم، گفت: متاسفانه شکل اداره برخی از حوزه‌ها به گونه‌ای است که به آینده کمتر توجه می‌شود اما انتظار داریم توجه به آینده بیشتر در دستور کار قرار بگیرد.
به گزارش آراس: مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کشور امروز 13 مهرماه در آیین آفتتاحیه هفته ملی کودک که در اهواز برگزار شد، اظهار کرد: امروز همه مسئولین کشور و همه دست اندرکاران حوزه های اجرا باید به مقوله آینده توجه کنند زیرا توجه به آینده میراثی است که باید آن را حفظ کنیم.

وی افزود: متاسفانه شکل اداره بعضی از حوزه‌ها به گونه‌ای است که به آینده کمتر توجه می‌شود اما انتظار داریم توجه به آینده بیشتر در دستور کار قرار بگیرد. 

نظری عنوان کرد: از امروز باید برای آینده خود فکر کنیم و در این زمینه برای ساختن آینده نیاز به مصالح و منابع داریم زیرا تا زمانی که در کشور، نگاه یک نگاه عمومی و واقعی نباشد، اتفاقات خوب نخواهد افتاد.

وی ادامه داد: نفت، گاز و دیگر دارایی‌ها یک روز به  اتمام می رسند و اگر نیروی متخصص و منابع ارزشمند انسانی نباشند هیچ کدام از آنها به کار نمی آیند. در این زمینه کودکان و نوجوانان هستند که میتوانند آینده کشور را بسازند.

نظری با بیان اینکه باید مجلس، دولت و دیگر ارکان اجرایی کشور بدانند که کودکان ارزشمندترین نیروهای کشور هستند، گفت: در هفته ملی کودک به دنبال آن هستیم تا اهمیت کودک را به عنوان یک دارایی عمومی مطرح کنیم.

وی با بیان اینکه درس خواندت و توجه به مسایل درسی خوب است، افزود: کودکان باید یک آینده شاد و یک زندگی امید بخش داشته باشند زیرا کودک شاد و امیدوار بهتر از یک کودک درس خوان است.


مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان ایران بیان کرد: اصلی ترین موانع برای بهبود وضعیت کودکان، افکار ما است. بچه ها باید اخلاق و محبت را تمرین کنند. همچنین آن ها باید از خود گذشتگی را تمرین کنند و بیاموزند.

وی یا بیان اینکه کودکان باید کارگروهی را تمرین کنند، گفت: در کانون پرورش فکری کودکان رویکرد خود را به سمت برگزاری مهر واره ها تغییر داده ایم تا دوستان در کنار هم باشند و به  مهرورزی و دوستی برسند.

نظری گفت: آینده جایی است که ما می توانیم با نگرش خود آن را تغییر دهیم. کودکان سرمایه های آینده ما هستند و به زودی پزشک و معلم و کارمند ها و کارگران این کشور خواهند شد.

وی خاطرنشان کرد: باید به کودکان صبوری و چشم پوشی و موفقیت عمومی را آموزش دهیم. باید امروز به عنوان یک رسالت همبستگی و وحدت را به کودکان خود بیاموزیم زیرا بسیاری دوست دارند کودکان دشمنی را آموزش ببینند.

 وی با بیان اینکه محیط‌زیست به عنوان یک امانت در اختیار ما است و باید آن را به کودکان خود تحویل دهیم، گفت: بزرگسالان باید به این مسئله توجه کنند تا آینده‌ای نیک برای کودکان رقم بخورد.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار