کد خبر: ۳۴۴۲۱
تاریخ انتشار: ۱۴:۳۵ - ۱۱ مهر ۱۳۹۸
مدیرکل سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خوزستان در شورای آموزش و پرورش:
مدیرکل سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خوزستان اظهار کرد: در حال حاضر۳۵۰ مدرسه سنگی خطرساز در استان خوزستان وجود دارد که نیازمند برچیده شدن است.
به گزارش آراس: علی قربانی روز پنج شنبه ۱۱ مهرماه ۹۸ در شورای آموزش و پرورش استان خوزستان که با حضور وزیر آموزش و پرورش در استانداری خوزستان برگزار شد، گفت: در استان خوزستان ۶ هزار مدرسه وجود دارد که ۳۰ درصد آنها تخریبی است.


وی گفت: در اثر پدیده سیل 113 مدرسه در استان خوزستان مورد آسیب قرار گرفت که از این تعداد 78 مدرسه نیاز به بازسازی، بهسازی و تعمیر پیدا کردند. 


قربانی گفت: کمک  ۵۰ میلیارد تومانی وزارت نفت نقش مهمی در تعمیر مدارس سیل زده در استان خوزستان داشت.


وی افزود: با وقوع زلزله نیز بیش از ۵۰ مدرسه مدارس مسجد سلیمان با آسیب رو به رو‌ شد که برای آغاز سال تحصیلی ۳۵ مدرسه تعمیر و تجهیز شد و  احداث مدارس جدید نیز از برنامه های پیش رو در مجموعه نوسازی مدارس استان خوزستان است.


قربانی گفت: برچیدن مدارس سنگی از اولویت های آموزش و پرورش خوزستان است . در حال حاضر۳۵۰ مدرسه سنگی خطرساز در استان خوزستان وجود دارد.

وی همچنین افزود: جمع آوری کلاس های کانکسی از برنامه های مهم استانداری خوزستان است که تا کنون ۲۵۰ کلاس کانکسی در این استان برچیده شده است و‌ برای استفاده در اختیار دانش آموزان عشایری قرار گرفته است.

قربانی تصریح کرد: عدم وجود کولر مناسب نیز از دیگر مشکلات آموزش و پرورش خوزستان است  که هم‌اکنون ۳ هزار کولر خریداری شده است  اما نیاز ما  ۱۰ برابر  میزان خریداری شده است.


وی در پایان یادآور شد: ۳ مدرسه در منطقه سیل زده شادگان در دست احداث قرار دارد و ۱۵ کلاس درس نیز در روستاهای سیل زده استان درحال ساخت است، همچنین در مهرماه ۱۴ پروژه با ۴۴ کلاس درس در استان افتتاح  می شود.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار