کد خبر: ۳۴۳۶۸
تاریخ انتشار: ۱۹:۳۱ - ۰۸ مهر ۱۳۹۸
رییس فدراسیون ورزش‌های زورخانه‌ای و پهلوانی گفت: کمبود تجهیزات مهمترین مشکل ورزش زورخانه‌ای خوزستان است هر چند با حمایت استاندار و اداره کل ورزش خوزستان اتفاقات خوبی در این رشته صورت گرفته است.
به گزارش آراس: مجتبی جوهری روز دوشنبه در مجمع انتخاب رییس هیات ورزش‌های زورخانه‌ای و پهلوانی خوزستان در اهواز بیان کرد: امسال اعتبار خوبی از سوی اداره کل ورزش و جوانان خوزستان برای ورزش های پهلوانی و زورخانه ای در نظر گرفته شد و قرار است تمام زورخانه‌های این استان به امکانات ورزشی استاندارد مجهز شوند.

وی با بیان اینکه ورزش زورخانه ای و پهلوانی یک ورزش فرهنگی است و تنها ورزشی است که در دسترس تمام خانواده‌ها است گفت: می توان گفت که ورزش زورخانه‌ای یک نوع فرهنگ اصیل ایرانی است که در تاریخ کشور نقش به سزایی دارد.

جوهری افزود: امروز اساتید و دانشجویان ما ورزش زورخانه‌ای را به خوبی نمی‌شناسند در حالی که تمام ورزش‌های نوین دنیا را مطالعه کرده و در مورد آنها کتاب نوشته اند و این درد بزرگی است. زیبایی که این ورزش دارد، هیچ ورزش دیگری ندارد اما نسل جوان ما به دلیل تبلیغات اندک آن طور که باید نسبت به این رشته شناخت ندارند.

رییس فدراسیون ورزش‌های زورخانه‌ای و پهلوانی گفت: خوشبختانه در سال های اخیر شاهد عملکرد خوبی از استان های کشور در این رشته بودیم به همین جهت تصمیمات ما با مشارکت ۳۱ استان گرفته می‌شود لذا هر استانی که در مسیر و برنامه تعیین شده از سوی فدراسیون گام بر ندارد با آن تعارف نخواهیم داشت.

وی خطاب به طیبی، رییس جدید هیات ورزش‌های زورخانه‌ای و پهلوانی خوزستان، افزود: از امروز باید فعالیت های هیات آغاز شود و سه ماه دیگر عملکرد هیات خوزستان مورد ارزیابی قرار می‌گیرد و اگر کم کاری صورت گرفته باشد، مجدد جلسه ای تشکیل خواهیم داد تا به این موضوع رسیدگی شود.

جوهری بیان کرد: اگر خوزستان آمادگی میزبانی از مسابقات یکی از رده‌های سنی در این رشته را داشته باشد، با این موضوع موافقت خواهیم کرد تا شاهد رونق بیشتر این رشته در این استان باشیم. امیدوارم روز به روز شاهد موفقیت این رشته در کشور باشیم.

وی درباره وضعیت ورزش‌های زورخانه‌ای و پهلوانی خوزستان، گفت: خوزستان همواره یکی از استان‌های فعال ما بوده است. در حوزه زیرساختی اگرچه اقدامات خوبی انجام شده اما متاسفانه تعداد قابل توجهی از شهرستان‌های خوزستان فاقد زورخانه هستند و باید در این زمینه اقداماتی انجام داد.

رییس فدراسیون ادامه داد: معتقدم با همت پیشکسوتان و مسئولان ورزش شهرستان ها می‌توان از فضاهای مختلف از جمله حسینیه‌ها و فضاهای ورزشی عمومی در این زمینه استفاده کرد، زیرا این ورزش یک ورزش آیینی، مذهبی و ملی محسوب می‌شود و از این راه می توان خلاء زیرساختی این رشته را در شهرستان ها پر کرد.

وی با بیان اینکه هیات خوزستان در زمینه آموزش نیروهای جوان به خوبی کار کرده است گفت:لازم است در زمینه حضور ورزشکاران در بانک اطلاعاتی، اقدامات موثر صورت بگیرد. راه‌اندازی شورای پیشکسوتان و شورای جوانان نیز از جمله موارد انجام شده در هیات خوزستان است که به پیشرفت این رشته کمک کرده است.

رییس فدراسیون ورزش‌های زورخانه‌ای و پهلوانی گفت: روز گذشته نیز جلسه‌ای با استاندار خوزستان داشتیم و با توجه به تعداد اندک زورخانه‌ مناسب در اهواز، قرار شد با اختصاص ۶۰ میلیارد ریال از سوی استاندار یک زورخانه مدرن و مناسب در بافت جمعیتی شهرستان اهواز راه اندازی شود و به زودی کار ساخت آن با حضور استاندار خوزستان آغاز می شود.

مجمع انتخاب رییس هیات ورزش های زورخانه ای و پهلوانی خوزستان روز دوشنبه در اهواز برگزار شد که جهانبخش طیبی رییس جدید این هیات شناخته شد.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار