کد خبر: ۳۴۲۵۵
تاریخ انتشار: ۱۳:۴۴ - ۳۱ شهريور ۱۳۹۸
آراس- به مناسبت هفته دفاع مقدس1398
پيام مديرعامل شركت ملي مناطق نفتخيزجنوب

باسمه تعالي

دفاع مقدس، حماسي‌ترين فصل تاريخ كشور ما در مواجهه با تجاوزي گسترده است كه تمامي مردم و اقشار مختلف كشور با تمام ظرفيت و قابليت‌هاي نظامي، اقتصادي، اجتماعي و فرهنگي به مقابله با آن برخاستند به نحوي كه برآيند توان و تلاش آنان به شكست كامل نقشه دشمن و حاميان منطقه اي و بين‌المللي آن منجر گرديد.

در اين ميان، صنعت نفت به‌عنوان اصلي‌ترين تأمين‌كننده انرژي و ارز كشور، افتخار دارد كه درجايگاه موتورمحرك جنگ و پشتيبان اصلي رزمندگان خطوط مقدم دفاع، نقشي بي‌بديل و به‌يادماندني ايفا نمود؛ اگرچه ابعاد و اوصاف اين نقش‌آفريني، آنگونه كه بايد، براي نسل حاضر تشريح و تبيين نشده است، اما آنان كه دستي در پژوهش‌هاي مرتبط با جنگ تحميلي دارند، بخوبي واقف اند كه پياده سازي انديشه استمرار توليد و جلوگيري از توقف صادرات نفت در شرايط حمله گسترده هوايي و بمباران مكرر تأسيسات، تا چه‌ حد نيازمند ازخودگذشتگي و جانفشاني كاركنان و اتخاذ تدابير هوشمندانه و تصميم‌گيري شجاعانه مديران بوده است.

اكنون با گذشت افزون بر سه دهه از پايان جنگ تحميلي، كشور ما و بويژه صنعت نفت ايران بار ديگر قدم در ميدان آزموني بزرگ نهاده است كه به تعبير صاحب‌نظران، "جنگ تمام عيار اقتصادي" محسوب مي‌گردد. در اين صحنه آرايي جديد و اين معركه چندبعدي نوپديد، اگرچه آثار ظاهري تخريب و انهدام زيرساخت‌ها به شكل دوران جنگ، به چشم نمي‌خورد، اما پيچيدگي توطئه‌ها و فراگيري تحريم‌ها، شرايطي به مراتب دشوارتر از گذشته فراروي ما قرار داده است كه انشاء ا... عبور از اين مرحله، اقتدار و سرآمدي ايران را به عنوان قدرت منطقه‌اي و بين المللي تثبيت و امنيت پايدار كشور را تضمين خواهد كرد. با اين نگاه و با اتكاي به تجربيات ارزشمند دوران دفاع مقدس، اطمينان دارم كه مجموعه متعهد شركت ملي مناطق نفتخيزجنوب و شركت‌هاي بهره برداري نفت و گاز، در اين برهه حساس، ضمن بهره‌گيري از تمامي ظرفيت‌هاي مادي و معنوي موجود، به نقش تاريخي خويش در زمينه تداوم توليد و تحقق اهداف اقتصادي كشور عمل نموده و در مصاف با تحريم ها و عمل به الزامات اقتصاد مقاومتي، خاطره نسل حماسه ساز جنگ را زنده خواهند كرد.

اينجانب در تقارن با ماه محرم و ايام شهادت حضرت اباعبدالله الحسين(ع) ضمن بزرگداشت ياد و نام امام راحل(ره) و اداي احترام به ساحت قدسي شهداي گلگون‌كفن بويژه شهيدان سرافراز صنعت نفت، براي تمامي ايثارگران و يادگاران جنگ تحميلي عزت و سلامت مسئلت نموده و هفته دفاع مقدس را به عنوان برگ زرين حيات اجتماعي ملت‌ سلحشور ايران گرامي مي دارم و اميدوارم با تلاش مضاعف شركت هاي فعال در عرصه استحصال، توليد و انتقال نفت همچنان اين شريان حياتي به مبادي صادرات و پالايشگاه هاي داخلي استمرار داشته باشد.

همچنين ياد و خاطره شهداي تروريستي 31 شهريور 1397 را گرامي مي­داريم و به فضل الهي اهداف شوم منافقان و دشمنان كوردل همچنان ناكام خواهد ماند.

 

احمد محمدي

مديرعامل

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار