کد خبر: ۳۴۰۹۵
تاریخ انتشار: ۱۲:۰۲ - ۱۲ شهريور ۱۳۹۸
رییس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان شوشتر گفت: ۵۰۰ هیات عزادار حسینی در شهرستان شوشتر فعالیت دارند که از این تعداد ۲۹۵ هیات در سامانه طوبی به ثبت رسیده است.
۵۰۰ هیات عزادار حسینی در شهرستان شوشتر فعالیت دارند

به گزارش آراس: حجت الاسلام عسکر مهدوی کیا روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگاران بیان کرد:دارالمومنین شوشتر یکی از شهرهای پیشگام استان خوزستان در مناسبت های مذهبی به ویژه ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان است.

وی افزود: ۲۵۰ مُبلِّغ و مُبلغه از ابتدای ماه محرم به نقاط مختلف شهری و روستایی این شهرستان اعزام شده و مشغول فعالیت هستند.

رییس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان شوشترادامه داد: محرم در شوشتر شور و حال خاصی دارد و با برافراشتن پرچم متبرک به عتبات عالیات در شب اول محرم،آیین ها و سنت های عزاداری شروع می شود.

وی گفت:هیات ها و دسته های عزاداری شوشتر روز هفتم محرم را به سمت مرقد علامه شیخ محمدتقی شوشتری"ره"،روز هشتم مقام عباس"ع"،روز نهم بقعه براءبن مالک و روز عاشورا نیز به سمت بقعه متبرک امام زاده عبدا... حرکت می کنند وبه عزاداری می پردازند.

وی ادامه داد: آیین نمادین سه روزه شهدای دشت کربلا نیز هرساله ۱۲ محرم با حرکت هیات های عزاداری به سمت بقعه متبرکه امامزاده عبدا... برگزار می شود.

قدیمی ترین حسینیه تاریخی خوزستان به نام شیخ جعفر شوشتری "ره" در شهرستان شوشتر قرار دارد.

آیین برافراشتن پرچم متبرک به عتبات عالیات در شب اول محرم در شهرستان شوشتر به ثبت ملی رسیده است.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار