کد خبر: ۳۴۰۸۰
تاریخ انتشار: ۰۱:۲۹ - ۱۰ شهريور ۱۳۹۸
مدیرعامل شرکت آبفا روستایی استان:
مدیرعامل شرکت آبفا روستایی خوزستان گفت: 43 درصد از تاسیسات تولید آب و آبرسانی روستایی دارای قدمت بسیار زیاد و همچنین فرسودگی هستند و در این زمینه نیازمند هستیم تا نسبت به تعمیر و بازسازی این تاسیسات اقدام شود.
به گزارش آراس: عادل حرباوی شامگاه 8 شهریورماه در نشست خبری در حاشیه نمایشگاه هفته دولت اظهار کرد: 95 درصد از جمعیت روستایی خوزستان تحت پوشش شرکت آبفار استان است. 

وی با اشاره به روستاهای تحت پوشش شرکت آبفار خوزستان افزود: تعداد کل روستاهای استان خوزستان 3 هزار و 727 روستا است که از این تعداد آبفار خوزستان به 3 هزار و 50 روستا آبرسانی می کند. سایر روستاها توسط امور عشایر، دهیاری ها و ... آبرسانی می شوند. 

مدیرعامل شرکت آبفا روستایی خوزستان با بیان اینکه 2 هزار و 160 روستا با جمعیت بالای 20 خانوار در خوزستان وجود دارد، تصریح کرد: کل جمعیت روستایی استان یک میلیون و 33 هزار و 927 نفر است و از این میزان 84 هزار و 227 نفر توسط شرکت آبفار خوزستان از نعمت آب شرب بهره مند می شوند. 

حرباوی ادامه داد: اکثر منابع تامین آب مورد نیاز روستاها از رودخانه ها، چاه ها، منابع آب سطحی و بعضا چشمه ها و قنات ها تامین می شود. 60 درصد از منابع تولید آب، آب های سطحی و 30 درصد چاه ها و 10 درصد به سایر منابع اختصاص دارد.

وی با بیان اینکه کل تولید آب استان 320 هزار متر مکعب در شبانه روز است، گفت: سرانه مصرف استاندارد کشوری برای هر روستا، 155 لیتر در روز برای هر نفر ساکن در روستا است اما بر این اساس با توجه به فرهنگ مصرف در استان، علی رغم تولید دو برابری آب همچنان مشکلاتی در بحث آبرسانی داریم.

حرباوی با بیان اینکه 443 منبع تولید آب داریم، عنوان کرد: 43 درصد از تاسیسات تولید آب دارای قدمت بسیار زیاد و همچنین فرسودگی هستند و در این زمینه نیازمند هستیم تا نسبت به تعمیر و بازسازی این تاسیسات آبرسانی اقدام شود.

وی بیان کرد: از زمان دولت تدبیر و امید تا کنون حدود یک هزار و 739 کیلومتر لوله در قالب خط انتقال و شبکه توزیع در استان اجرایی شده است. همچنین 30 هزار متر مربع مخزن ذخیره آب و 111 پروژه آبرسانی روستایی تکمیل و وارد مدار بهره برداری شده است.

مدیرعامل شرکت آبفار خوزستان خاطرنشان کرد: با این اقدامات انجام گرفته 775 روستا در زمان دولت تدبیر و امید از نعمت آب شرب سالم و بهداشتی بهره مند شدند.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار