کد خبر: ۳۴۰۶۵
تاریخ انتشار: ۰۱:۳۵ - ۰۹ شهريور ۱۳۹۸
فرماندار شهرستان کارون :
فرماندار شهرستان کارون گفت: یکی از اقدامات اساسی این شهرستان در حوزه آموزش و پرورش جمع آوری مدارس کانکسی است.
مدارس کانکسی کارون جمع آوری شدند/ پوشش 100 درصدی شبکه آبرسانی در کوت عبداله

به گزارش آراس:  معصومه خنفری شامگاه جمعه در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: طی سال گذشته اقدامات عدیده ای در شهرستان صورت گرفته که یکی از این اقدامات جمع آوری مدارس کانکسی در شهرستان کارون است.
وی با اشاره به کسب رتبه اول شهرستان کارون در پروژه مهر طی دو سال متوالی 96 و 97 افزود: قبلا در قلب شهر کوت عبداله مناطقی داشتیم که آب شرب آنها از چاه تأمین می شد ولی شبکه آبرسانی را برای آنها اجرا و برای نخستین شهر استان همه مناطق شهری و روستایی کوت عبداله را تحت پوشش شبکه آبرسانی به صورت 100 درصدی قرار دادیم.
فرماندار شهرستان کارون تصریح کرد: متأسفانه شهرستان کارون فاقد فضای ورزشی بود ولی در کوت امیر احداث زمین های چمن ورزشی در دست اقدام است.
خنفری بیان کرد: نهضت آسفالت در روستاها را شروع و بسیاری از روستاها شاید حتی از شهر هم آبادتر باشند چون معابر و آسفالت به خوبی برای آنها اجرا شده است.
وی با اشاره به اینکه یکی از کارهای خوبی که در شهرستان کارون انجام دادیم کلنگ زنی دانشگاه فنی ـ مهندسی غیرانتفاعی با مشارکت بخش خصوصی است، عنوان کرد: در هفته دولت 46 پروژه با اعتباری بیش از 200 میلیارد تومان داریم که 32 طرح آن افتتاح و مابقی کلنگ زنی هستند.
فرماندار شهرستان کارون با اشاره به تعیین زمین به منظور راه اندازی بازارچه شیلات با مشارکت بخش خصوصی در این شهرستان ادامه داد: یک بازارچه سنتی و قدیمی در قلب شهر کوت عبداله داریم که تصمیم به جابجایی آن به بیرون شهر و استقرار در مجاورت مجتمع پرورش ماهی آزادگان داریم.
خنفری با اشاره به پروژه ایستگاه برق گازی 20 مگاواتی با سرمایه گذاری 50 میلیارد تومانی در فاز اول گفت: با تکیه بر اعتبارات دولتی نمی توانیم پاسخگوی نیازمندی های مردم محروم شهرستان کارون باشیم، بنابراین باید  بخش خصوصی وارد عمل شود و خوشبختانه فعلا راغب به سرمایه گذاری در کارون هستند.
وی با اشاره به وجود زمین های وسیع در شهرستان کارون برای سرمایه گذاری بخش خصوصی یادآور شد: دارالقرآن  کارون و کتابخانه مرکزی کارون هم به عنوان بزرگترین کتابخانه استان بعد از کتابخانه اهواز نیز طی روزهای آینده افتتاح می شوند.
فرماندار شهرستان کارون افزود: ظرفیت کشاورزی منطقه باعث جذب گردشگران بسیاری شده و در اوج بی آبی هم بزرگترین جشنواره های کشاورزی و در ماه های خشک سال جشنواره انگور را برگزار کردیم.
خنفری تصریح کرد: توریست های بسیار معرف شهرستان شدند و جشنواره برداشت چای قرمز را نیز برگزار کردیم که محصول منحصر به فردی در کل کشور است و تنها در روستای علوه کارون کشت می شود.
وی با اشاره به وجود بیش از 14 هزار رأس گاومیش در شهرستان کارون ادامه داد: برخی گاومیش های کوت عبداله روزی 25 لیتر تولید شیر دارند و علاوه بر مشتری های برون استانی از کشور ایتالیان نیز مشتری داریم.
فرماندار شهرستان کارون گفت: در خصوص سیلاب از همان ابتدای شهرستان تا انتها درگیر سیلاب و شهرستان کارون بخشی از رودخانه شد ولی کمترین آسیب ها را دیدیم چون با همت مردم، شوراها و استان های معین توانستیم دور تا دور روستاها را سیل بلند محکمی از شن و ماسه ایجاد کنیم چون امکان ورود ماشین آلات نبود.
فرماندار شهرستان کارون در پایان گفت: مردم با ایستادگی و مقاومت خود باعث شدند تا در سیلاب اخیر کمترین آسیب به شهرستان وارد شود.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار