کد خبر: ۳۳۹۸۵
تاریخ انتشار: ۱۷:۱۳ - ۰۳ شهريور ۱۳۹۸
هشدار بهداشت در خصوص وضعیت جوی
رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان با تاکید بر عدم خروج گروه‌های آسیب‌پذیر در وضعیت جوی کنونی خوزستان، توصیه کرد: شهروندان در صورت خروج از منزل، آب کافی و سالم به همراه داشته باشند و قبل از احساس تشنگی آب مصرف کنند.
خوزستانی‌ها این روزها قبل از تشنگی، آب بنوشند

به گزارش آراس: دکتر شکرالله سلمان‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگاران، با اشاره به وقوع شرجی در شهرهای ساحلی، جنوبی و بعضا مرکزی استان اظهار کرد: افراد سالمند به ویژه مبتلایان به بیماری‌های تنفسی مزمن یا بیماری‌های قلبی و عروقی مزمن، کودکان و زنان باردار در این شرایط جوی جزو گروه‌های در معرض خطر هستند.

وی افزود: با توجه به وقوع پدیده شرجی در ایام اخیر، ضروری است گروه‌های در معرض خطر تا حد امکان از منزل خارج نشوند.

رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان ادامه داد: شهروندان به ویژه گروه‌های در معرض خطر در صورت خروج از منزل باید آب کافی و سالم به همراه داشته باشند زیرا وضعیت فعلی باعث دفع شدید آب از طریق تعریق می‌شود.

سلمان‌زاده گفت: در شرایط جوی فعلی خوزستان، شهروندان در صورت خروج از منزل باید قبل از احساس تشنگی آب مصرف کنند. همچنین در استفاده از منابع آبی دقت شود؛ حتما از آب بسته‌بندی استفاده شود و در صورتی که آب بهداشتی به همراه ندارند، به هیچ وجه از آب  لوله‌کشی یا مخازن استفاده نکنند.

وی بیان کرد: همچنین به شهروندان توصیه می‌شود در هوای گرم در محیط‌های بسیار بسته قرار نگیرند و در منزل بمانند و از تهویه مناسب استفاده کنند.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار