کد خبر: ۳۳۹۸۰
تاریخ انتشار: ۱۶:۱۵ - ۰۳ شهريور ۱۳۹۸
مدیرکل انتقال خون خوزستان خبر داد:
مدیرکل انتقال خون خوزستان از کمبود شدید خون در استان و نیاز فوری جهت اهدای خون خبر داد.
کمبود خون در خوزستان / نیاز فوری به اهدای خون

به گزارش آراس: دکتر عبدالعزیز فقهی در گفت‌وگو با خبرنگاران، با اشاره به تاثیر گرمای هوا در روند اهدای خون، اظهار کرد: در پی گرمای هوا، تعطیلی‌ها و مسافرت‌های مردم، در ایام اخیر با کمبود شدید خون مواجه هستیم.

وی با اشاره به نیاز بالای بیماران به دریافت خون تازه تصریح کرد: تنها بیماران تالاسمی روزانه به حدود 130 واحد خون نیاز دارند. علاوه بر نیاز بیماران تالاسمی، 52 بیمارستان هم در سطح استان خوزستان وجود دارد که اگر روزانه در هر بیمارستان تنها یک عمل جراحی هم انجام شود، در هر روز به 52 واحد خون نیازمندیم و این در حالی است که تنها در بیمارستان گلستان اهواز، روزانه ده‌ها عمل جراحی انجام می‌شود. علاوه بر این موارد، بیماران سرطانی نیز به دریافت خون نیاز دارند.

مدیرکل انتقال خون خوزستان با بیان اینکه مردم خوزستان همیشه در اهدای خون کمک کرده‌اند، گفت: در این شرایط نیز، از عموم مردم می‌خواهیم که هر چه سریع‌تر جهت اهدای خون اقدام کنند.

وی با اشاره به مزایای اهدای خون، تصریح کرد: اهدای خون علاوه بر ثواب دنیوی و اخروی، برای سلامت انسان مفید بوده و در پیشگیری از بیماری‌ها از جمله در کاهش سکته‌های مغزی و قلبی و تولید خون جوان در رگ‌ها موثر است.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار