کد خبر: ۳۳۲۰۴
تاریخ انتشار: ۲۲:۲۸ - ۰۱ تير ۱۳۹۸
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان گتوند با بیان اینکه در هر ایستگاه موقت سه نفر شامل یک آقا و ۲ خانم در ۲ نوبت صبح و عصر مشغول فعالیت هستند، افزود: بیش از ۹۰ نفر در این مراکز به عنوان ناظر و پرسشگر کار غربالگری و کنترل فشار خون را در شهرستان انجام می‌دهند
 فشار خون بیش از ۱۶ هزار نفر در گتوند پایش شد


به گزارش آراس:رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان گتوند گفت: فشار خون بیش از ۱۶ هزار نفر از مردم گتوند ابتدای طرح سنجش فشار خون تاکنون پایش شده است.

هومن کلانتری در گفت و گو با خبرنگار آراس با بیان اینکه طرح کنترل فشارخون از ۱۷ خرداد آغاز شده و تا ۱۵ تیرماه ادامه دارد، افزود: شهرستان گتوند ۳۲ هزار نفر جمعیت هدف بالای ۳۰ سال دارد که باید در این طرح غربالگری شوند.

وی ادامه داد :۲۸ ایستگاه دائم در کل پایگاه‌ها و خانه‌های بهداشت، ۶ ایستگاه موقت در مناطق مختلف شهرستان شامل گتوند ۱ و۲، صالح شهر، جنت مکان، ترکالکی و سماله، یک ایستگاه دربیمارستان ۳۲ تختخوابی کارون، یک ایستگاه سیار و برخی از داروخانه‌ها و مطب‌های گتوند برای اجرای این طرح در نظر گرفته شده است.


کلانتری به افراد جامعه هدف این طرح که هنوز در طرح کنترل فشار خون شرکت نکرده‌اند، توصیه کرد به ایستگاه‌های موقت و دائم مراجعه و از سلامت خود اطمینان حاصل کنند.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار