کد خبر: ۳۳۰۳۴
تاریخ انتشار: ۲۰:۲۱ - ۲۱ خرداد ۱۳۹۸
رئیس مرکز پیوند مغز استخوان خوزستان خبر داد:
رئیس مرکز پیوند مغز استخوان خوزستان با اشاره به انجام 154 مورد پیوند مغز استخوان در خوزستان گفت: میزان موفقیت پیوندهای مغز استخوان در خوزستان 90 درصد بوده است
موفقیت 90 درصدی پیوندهای مغز استخوان در خوزستان

به گزارش آراس: دکتر احمد احمدزاده دیلمی در آیین چهارمین سالگرد انجام پیوند مغز استخوان در خوزستان که امروز (21 خردادماه) در تالار شهدا دانشگاه علوم پزشکی اهواز برگزار شد، با اشاره به فعالیت مرکز پیوند مغز استخوان خوزستان اظهار کرد: تا قبل از بهمن‌ماه سال 94 در خوزستان هیچ مورد پیوند مغز استخوان انجام نمی‌شد و همه بیمارانی که نیازمند پیوند مغز استخوان بودند به خارج از استان اعزام می‌شدند. 
  
وی افزود: نخستین استارت پیوند مغز استخوان در خوزستان را یکی از بیماران دچار سرطان خون زد؛ مشکل این بیمار این بود که در لیست انتظار بیمارستان شریعتی بود اما به علت اینکه مدت زمان زیادی در لیست انتظار ماند، بیماری اود کرد و بیمار فوت شد. 
  
رئیس مرکز پیوند مغز استخوان خوزستان گفت: این بیمار قبل از فوت خود نامه‌ای نوشته بود مبنی بر اینکه چرا در خوزستان با این همه پتانسیل و متخصص مرکز پیوند مغز اسخوان ندارد؟ پس از آن بود که هماهنگی با معاونت درمان وقت دانشگاه علوم پزشکی اهواز تصمیم لازم در این زمینه اتخاذ شد. 
  
احمدزاده دیلمی ادامه داد: تاکنون 154 مورد پیوند مغز استخوان در خوزستان انجام شده است که از این تعداد، حدود 129 مورد پیوند مغز استخوان برای بزرگسالان و 25 مورد برای اطفال بوده است. 
  
رئیس مرکز پیوند مغز استخوان خوزستان با اشاره به درصد موفقیت پیوندهای مغز استخوان در خوزستان، گفت: میزان موفقیت پیوندهای مغز استخوان در خوزستان 90 درصد بوده است. 
  
احمدزاده دیلمی بیان کرد: در این مرکز آزمایشگاه با همه تجهیزات و بخش ICU با 10 تخت فعال وجود دارد. این مرکز از نظر امکانات جزو مراکز برتر کشور و از نظر تخصص جزو مراکز خوب کشور محسوب می‌شود. 
 
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار