کد خبر: ۳۲۶۶۸
تاریخ انتشار: ۲۲:۴۵ - ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۸
به مناسبت روز جهانی و هفته ملی موزه‎ها انجام شد؛
به مناسبت 28 اردیبهشت‎ روز جهانی و هفته ملی موزه‎ها از 11 شیء نفیس مربوط به سده‎های نخستین دوران اسلامی که در حفریات باستان‎شناسی در شوش کشف شده بودند برای اولین باررونمایی و این اشیاء در موزه شوش به نمایش گذاشته شدند.
رونمایی از اشیای نفیس باستانی در موزه شوش

به گزارش آراس: بیژن حیدری‎زاده با اعلام این خبر افزود: این اشیاء پیش از این در انبارهای اشیاء ساماندهی شده بودند که پس از طی مراحل حفاظت و مرمت، به مناسبت روز جهانی موزه‎ها در محل موزه شوش به نمایش گذاشته شدند.   
  
او ادامه داد: همچنین طی هفته جاری و به مناسبت هفته میراث فرهنگی، رونمایی از یک قطعه نقاشی مربوط به دوره هخامنشی که از کاخ اردشیر کشف شده است انجام خواهد شد.   
  
مدیر پایگاه میراث جهانی شوش با بیان این‎که تاکنون از این اثر رونمایی نشده و فقط در گزارش‎های باستان‎شناسی به آن اشاره شده است افزود: این نقاشی توسط کارشناسان پایگاه میراث جهانی شوش مرمت، استحکام‏بخشی،تثبیت و آماده شده است.   
  
وی در ادامه با اشاره به ای ن‎که امروز (28 اردیبهشت‎) به مناسبت روز جهانی موزه‎ها، بازدید برای بازدیدکنندگان از موزه و محوطه میراث جهانی شوش رایگان است گفت: برنامه‎های آموزشی‎ مختلفی نیز در مناسبت‎های مختلف در دستور کار پایگاه میراث جهانی شوش است که در همین راستا برنامه‎های بازدید دانش‎آموزان و دانشجویان در طول سال و به ویژه در هفته میراث فرهنگی در نظر گرفته شده است.  
   
حیدری‎زاده تصریح کرد: پایگاه میراث جهانی شوش از سال گذشته تاکنون در راستای برنامه‎های آموزشی خود تعامل خوبی با دانشکده باستان‎شناسی شوش برقرار کرده و برنامه‎های متنوعی را در موزه و سالن جانبی موزه شوش(سالن معرفی و اطلاع رسانی) برای دانشجویان برگزار کرده است.
منبع:ایسنا
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار