کد خبر: ۳۱۳۶۱
تاریخ انتشار: ۱۲:۲۱ - ۱۳ اسفند ۱۳۹۷
مدیرکل فرودگاه‌های خوزستان با بیان اینکه ساخت فرودگاه جدید اهواز حداقل به 6 یا 7 سال زمان نیاز دارد، گفت: فرودگاه جدید اهواز در زمینی به مساحت 2 هزار و 450 هکتار به عنوان بزرگترین فرودگاه جنوب غرب کشور احداث خواهد شد.
ساخت فرودگاه جدید اهواز چقدر زمان می‌برد؟


به گزارش آراس: محمدرضا رضایی در گفت‌وگو با خبرنگاران، با اشاره به ساخت فرودگاه جدید اهواز اظهار کرد: با توجه به تردد بالای مسافر در استان و کوچک بودن فرودگاه کنونی اهواز نیاز بود فرودگاه جدیدی به عنوان جایگزین این فرودگاه ساخته شود.

وی با بیان اینکه فرودگاه جدید اهواز در جاده اهواز به سمت ماهشهر و در 7 کیلومتری اهواز واقع شده است، افزود: در ابتدا مساحت زمین در نظر گرفته شده برای فرودگاه جدید اهواز یک هزار و 120 هکتار بود اما پس از بعد از بررسی‌های انجام گرفته مساحت فرودگاه جدید به 2 هزار و 450 هکتار ارتقا یافت. 

مدیرکل فرودگاه‌های خوزستان با اشاره به بهسازی فرودگاه کنونی اهواز تصریح کرد: ساخت فرودگاه جدید اهواز حداقل به 6 یا 7 سال زمان نیاز دارد و با توجه به اینکه روزانه بیش از 18 هزار نفر در خوزستان از طریق فرودگاه جا‌به‌جا می‌شوند، نیاز است نسبت به بهسازی فرودگاه کنونی اهواز اقدام شود و در این زمینه کارهایی نیز انجام گرفته است.
رضایی عنوان کرد: در حال حاضر فاز صفر و مطالعات فرودگاه جدید اهواز در حال انجام است و از سال آینده برنامه‌ریزی خواهد شد تا ساخت آن پس از انتشار فراخوان توسط یک شرکت سازنده آغاز شود.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار