کد خبر: ۱۶۹۳۳
تاریخ انتشار: ۱۲:۰۴ - ۳۰ بهمن ۱۳۹۵
چگونگی تنظیم میزان غذای دریافتی با سوخت و ساز بدن، به آگاهی از اموری خاص نیازمند است که تنها یک متخصص تغذیه می‌تواند به شما گوشزد کند.
آراس:

چگونگی تنظیم میزان غذای دریافتی با سوخت و ساز بدن، به آگاهی از اموری خاص نیازمند است که تنها یک متخصص تغذیه می‌تواند به شما گوشزد کند.

اما در اینجا نکاتی ذکر شده‌اند که رعایت آن‌ها می‌تواند به کنترل اشتهای شما کمک کند.
زیاد آب بنوشید: هنگام گرسنگی به جای اینکه به دنبال غذا برای خوردن باشید، یک لیوان بزرگ آب بنوشید. نوشیدن آب در چنین مواقعی، بدن را فریب می‌دهد و احساس گرسنگی فراموش می‌شود.

به اندازه بخوابید: هورمون‌های لپتین و گرلین از عوامل اصلی تنظیم اشتها به حساب می‌آیند که هر دو از میزان خواب روزانه ما تأثیر می‌گیرند. کار این هورمون‌ها کنترل احساس سیری و گرسنگی در بدن است. هشت ساعت خواب شبانه به بهبود عملکرد این هورمون‌ها و خصوصاً کنترل اشتها در شما کمک می‌کند.

وضعیت فیزیکی خود را تحت نظر بگیرید: هنگام گرسنگی دقت کنید که از آخرین باری که غذا خورده‌اید چقدر می‌گذرد؟ اگر این زمان کمتر از سه یا چهار ساعت است و هنوز احساس ضعف فیزیکی نمی‌کنید، ممکن است برخی مشکلات روحی و عاطفی در بروز احساس گرسنگی در شما دخیل باشند.

عصبی نشوید: حتی اگر به صورت ناخودآگاه بیش از میزان کالری مصرفی بدنتان غذا می‌خورید، نگران از دست دادن این کالری‌های اضافه نباشید. البته ورزش کردن و انجام فعالیت‌هایی که به سوزاندن کالری اضافه کمک کند نیز اجتناب ناپذیر است. اما نگرانی‌های بی مورد غیر از افزایش استرس برای شما هیچ عایدی دیگری نخواهند داشت.

نوشیدنی‌های آرامبخش بنوشید: یکی از بهترین راه‌ها برای تعدیل و تنظیم روحیه و اعصاب خودداری از مصرف نوشیدنی‌های قنددار و شیرین‌کننده‌های مصنوعی است و به جای آنها تا می‌توانید از چای سبز بدون قند استفاده کنید. یک تحقیق ژاپنی نشان داده که سطح استرس روانشناختی در کسانی که در روز حداقل 5 فنجان چای سبز می‌نوشند، تا 20 درصد پایین‌تر است.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار