کد خبر: ۱۶۳۷۱
تاریخ انتشار: ۱۴:۲۰ - ۱۸ بهمن ۱۳۹۵
معاون دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت عنوان کرد: معاون فنی دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت گفت: آمار کشور نشان می‌دهد تقریبا 98 درصد خانواده‌ها دوست دارند دو فرزند داشته باشند.
 به نقل از آراس، دکتر محمد اسلامی در همایش تبیین سیاست‌های کلی جمعیت مبتنی بر سلامت مادر و کودک در رفسنجان، اظهار کرد: اگر کشورها بتوانند جمعیت را مدیریت کنند یکی از عوامل اقتدار آنها تلقی می‌شود.

وی به نرخ باروری در شهرهای مختلف استان کرمان در سال 1390 اشاره کرد و افزود: در سال گذشته بیش از 650 هزار زوج در کشورازدواج کردند و در 11 ماه 22 هزار زوج یعنی 3.4 درصد آنها طلاق گرفتند.

اسلامی تصریح کرد: یکی از اصلی‌ترین اصول این است که ما باید مردم را توانمند کنیم تا درباره سلامت خود اطلاع داشته باشند و سطح سواد مردم درباره سلامت باروری را بالا بریم.

وی بهترین سن برای باروری را 18 تا 35 سال اعلام کرد و گفت: برای ازدواج نباید تاخیر ایجاد کرد تا توان باروری پایین نیاید. خدمات ما باید به سمت افزایش بارداری‌های ارادی و برنامه‌ریزی شده پیش رود.

معاون فنی دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت با اشاره به اینکه تمایل فرزندآوری خانواده‌ها 2.3 درصد است، تصریح کرد: آمار کشور نشان می‌دهد تقریبا 98 درصد خانواده‌ها دوست دارند دو فرزند داشته باشند. فاصله ایمن بین دو بارداری 3 تا 5 سال است و هر عددی که بالای 5 سال باشد مغایر با سلامت است.

وی عنوان کرد: حدود 20 درصد زوجین در کشور نابارور هستند و به دنبال این هستیم که بارداری های پرخطر را کم کنیم. پیش از آنکه مردم به سمت درمان ناباروری بروند باید به آنها آموزش داد که نابارور نشوند.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار