کد خبر: ۱۵۹۵۶
تاریخ انتشار: ۱۳:۰۳ - ۱۱ بهمن ۱۳۹۵
حمیدرضا کاظمی با بیان اینکه نظر هیئت مرکزی نظارت برای برگزاری انتخابات الکترونیکی شوراها بر کلانشهر ها است، گفت: معمولا کلانشهر ها زمان طولانی بابت شمارش آراء مردم را به خود اختصاص می دهند.
حمیدرضا کاظمی در برنامه "بدون خط خوردگی" رادیو گفت و گو، با بیان اینکه نظر هیئت مرکزی نظارت برای برگزاری انتخابات الکترونیکی شوراها بر کلانشهر ها است، گفت: معمولا کلانشهر ها زمان طولانی بابت شمارش آراء مردم را به خود اختصاص می دهند.

برنامه "بدون خط خوردگی" با موضوع امکان اخذ ۱۱ میلیون رای الکترونیک شوراها؛ پاسخ مجلس تا ۲ هفته دیگر و با حضور حمیدرضا کاظمی عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس روانه آنتن شد.

حمیدرضا کاظمی در خصوص ساز و کار اخذ 11 میلیون رای الکترونیک شوراها گفت: با توجه به برگزاری انتخابات شورای شهر و روستا که در سال آتی در پیش داریم، وزارت کشور این آمادگی را پیدا کرده که تا 11میلیون از آرای مردم را به شکل الکتریکی اخذ کند.

وی با بیان اینکه نظر هیئت مرکزی نظارت برای برگزاری انتخابات الکترونیکی شوراها بر کلانشهر ها است، ابراز داشت: معمولا کلانشهر ها زمان طولانی بابت شمارش آراء مردم را به خود اختصاص می دهد و امیدواریم با ظرفیتی که وزارت کشور دارد بتواند این موضوع در کلان شهر ها مورد استفاده قرار گیرد.  

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس با اشاره به اینکه لایحه جامع انتخابات، در دستور کار است و در روند برگزاری الکترونیکی انتخابات مشکلی را ایجاد نمی کند، گفت: همه چیز بستگی به آمادگی وزارت کشور برای انتخابات الکترونیکی دارد و هیئت مرکزی نظارت هم حوزه هایی که مد نظر است مورد تائید قرار بدهد تا بتوانند با تفاهم با هم تا سقف و ظرفیت وزارت کشور  به شکل الکترونیکی و به صورت آزمایشی برگزار کنند و ظرفیت یابی شود برای ادوار آتی تا بتوانند کل انتخابات کشور را به شکل الکترونیکی برگزار کنند.

وی در خصوص تصویب لایحه جامع انتخابات اظهار داشت: مجلس تا عید بحث بودجه سال 96 را در دستور کار دارد، این لایحه در دستور کمیسیون است ولی قطعا در سال آتی مورد بررسی قرار می گیرد.

کاظمی تاکید: بعید است که این لایحه به انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا برسد.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس با اشاره به نظر مجلس در خصوص رای الکترونیک شوراها گفت: برای مجلس تضمین سلامت انتخابات و سرعت و تسریع در زمان شمارش آرا مد نظر است.

قابل ذکر است، برنامه "بدون خط خوردگی" از شنبه تا چهارشنبه ساعت 19 از شبکه رادیویی گفت و گو پخش می شود و علاقه مندان می توانند برای دریافت فایل صوتی این برنامه به سایت رادیو گفت و گو مراجعه کنند.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار