شهرهای تاریخی و حیرت انگیز بلژیک

شهرهای تاریخی و حیرت انگیز بلژیک

به گزارش صبحانه پرس: اگرچه بلژیک کشور کوچکی است اما یکی از مهم ترین کشورهای اروپایی به شمار می رود که معماری تاریخی آن از اهمیت ‏بالایی برخوردار است.
مروار بافی یکی از صنایع دستی گیلان

مروار بافی یکی از صنایع دستی گیلان

به گزارش خبرگزاری صبحانه پرس: یکی از صنایع بسیار رایج و متداول استان گیلان که جنبه های کاربردی هم در زندگی روزمره مردم دارد ‏مروار بافی یا همان سبد بافی می باشد و مواد اولیه آن نوعی ترکه است که از اطراف تهران و ملایر خریداری می گردد ‏‏.
پارک نیلوفر آبی

پارک نیلوفر آبی

به گزارش صبحانه پرس: مکانی که باتجربه کردن آن قطعا گردشی فراموش نشدنی، سوار برقایق و درحال گذر از لابه لای نیلوفرها را خواهیدداشت.
قلم زنی

قلم زنی

به گزارش صبحانه پرس: قلم‌زنی عبارت است از تزیین و کندن نقوش بر روی اشیای فلزی به ویژه مس، طلا، نقره، برنج و یا به عبارت دیگر ایجاد خطوط و نقوش به وسیله قلم با ضربه چکش و بر روی اجسام فلزی.
میناکاری

میناکاری

به گزارش صبحانه پرس: میناکاری یا میناسازی هنری است که سابقه‌ای در حدود پنج هزار سال دارد و از صنایع دستی محسوب می‌شود. امروزه این هنر بیشتر بر روی مس انجام می‌شود ولی می‌توان بر روی طلا و نقره نیز آن را به عمل آورد.
شاهزاده ایی در ترکیه به نام آماسرا

شاهزاده ایی در ترکیه به نام آماسرا

 به گزارش صبحانه پرس: آماسرا ‏‎‎َAmasra‏ نام شهری بندری در دریای سیاه و استان بارتین‏‎ ‎‏( ‏Bartin‏) ترکیه می باشد. این شهر ترکیه قدمتی ‏تاریخی دارد و به عنوان شهر شاهزاده پارس، آماستریس ( دختر داریوش دوم) می باشد.
ماورای جاذبه های مشهور توریستی جهان

ماورای جاذبه های مشهور توریستی جهان

 به گزارش صبحانه پرس: بسیاری از بناهای تاریخی و مشهور جهان نظیر برج ایفل یا سازه های سنگی ‏Stonehenge‏ به دلیل وجود عکس های بسیاری ‏که از آنها دیده می شود قابل شناسایی هستند. اما شما فکر می کنید آنسوی این جاذبه هایی که همیشه هدف دوربین های عکاسی ‏قرار می گیرندچه خبر است ؟ ‏
عکسی که گردشگر  را به قتل رساند

عکسی که گردشگر را به قتل رساند

به گزارش صبحانه پرس: یک مرد 51 ساله آلمانی در منطقه تاریخی «ماچوپیچو» هنگام عکاسی به دره سقوط کرد و درگذشت.
میراثی به نام حصیر بافی

میراثی به نام حصیر بافی

به گزارش صبحانه پرس: حصيربافي يا بافت بوريا بي گمان يکي از قديمي‌ترين صنايع دستي و شايد کهن‌ترين آنها باشد نمونه‌هاي بدست آمده در بين النهرين و آفريقا گواه آن است که حصيربافي و سبدبافي، منشاء نه فقط نساجي بلکه سفالگري يا کوزه گري نيز بوده است.
سوزن‌دوزی

سوزن‌دوزی

به گزارش صبحانه پرس: سوزندوزی یکی از صنایع دستی و هنرهای ایرانی است که در استان سیستان و بلوچستان و بعضی از مناطق دیگر ایران انجام می‌گیرد. طرح‌های سوزن‌دوزی‌ها بیشتر از رویاهای زنان بلوچ الهام می‌گیرد تا از طبیعتی که در آن زندگی می‌کنند
هتلی با طعم مرگ

هتلی با طعم مرگ

به گزارش صبحانه پرس: هتلی در «هالوون» لاس وگاس آمریکا در اقدامی جالب طعم مرگ را به شما می‌چشاند.
چین سرزمینی رویایی

چین سرزمینی رویایی

به گزارش صبحانه پرس: از ۳۵۰ سال قبل از میلاد مسیح، روستایی در امتداد رودخانه «لی» در استان «گوانژی» کشور چین به وجود آمد که امروزه آن را شهر گویلین (Guilin) می‌نامند.
مکان های جذاب و دیدنی اما ممنوعه در جهان

مکان های جذاب و دیدنی اما ممنوعه در جهان

مکان‌های ممنوعه‌ بسیاری در دنیا وجود دارند که به دلایل طبیعی، سیاسی و اقتصادی از دید ما پنهان‌ شده‌اند، اما ارزش دیدن دارند. پریپیات (Pripyat)
برج مخابراتی متروکه روسیه را بشناسید

برج مخابراتی متروکه روسیه را بشناسید

به گزارش صبحانه پرس: امکان ندارد به یکاترینبورگ (Yekaterinburg) روسیه بروید و این برج از دیدتان پنهان بماند. تنها کافیست سرتان را بالا ببرید و بلندترین سازه‌ متروکه‌ جهان را ببینید. سازه‌ای که قرار بود برج مخابراتی باشد اکنون تنها یادبودی از یک پروژه‌ شکست خورده است . برج مخابراتی