ابریشم بافی

ابریشم بافی

به گزارش صبحانه پرس: رشته ابریشم، الیافی است که به واسطه ی برخی از انواع کرم هایی که برای حفاظت از خودشان پیله می سازند، تولید می شود.
شهر زیرزمینی نوش آباد

شهر زیرزمینی نوش آباد

به گزارش صبحانه پرس: شهر زیرزمینی نوش آباد تونلیست که توسط دست و با فضا های معماری فراوان حفر شده است. این شهر در عمق ۳ متری زمین قرار گرفته است.
گردشگری جایگزین درآمد نفت

گردشگری جایگزین درآمد نفت

به گزارش خبر گزاری صبحانه: درشرایط کاهش درآمد و قیمت جهانی نفت، مقامات دولت عمان با اجرای طرح های توسعه تسهیلات مسافرتی و اقامتی، تلاش دارند تا گردشگری را به عنوان «پلان B»دراقتصاد، جایگزین درآمد نفت کنند.
گنبد سلطانیه زنجان

گنبد سلطانیه زنجان

به گزارش صبحانه پرس: گنبد دارای ارتفاع ۴۸٫۵ و قطر دهانه ۲۵٫۵ می‌باشد. این بنا شامل ۸ ایوان و ۸ مناره است که گفته می‌شود از ۸ در بهشت (ابواب البر یا درهای نیکی) الگو گرفته است.
شهرهای تاریخی و حیرت انگیز بلژیک

شهرهای تاریخی و حیرت انگیز بلژیک

به گزارش صبحانه پرس: اگرچه بلژیک کشور کوچکی است اما یکی از مهم ترین کشورهای اروپایی به شمار می رود که معماری تاریخی آن از اهمیت ‏بالایی برخوردار است.
مروار بافی یکی از صنایع دستی گیلان

مروار بافی یکی از صنایع دستی گیلان

به گزارش خبرگزاری صبحانه پرس: یکی از صنایع بسیار رایج و متداول استان گیلان که جنبه های کاربردی هم در زندگی روزمره مردم دارد ‏مروار بافی یا همان سبد بافی می باشد و مواد اولیه آن نوعی ترکه است که از اطراف تهران و ملایر خریداری می گردد ‏‏.
پارک نیلوفر آبی

پارک نیلوفر آبی

به گزارش صبحانه پرس: مکانی که باتجربه کردن آن قطعا گردشی فراموش نشدنی، سوار برقایق و درحال گذر از لابه لای نیلوفرها را خواهیدداشت.
قلم زنی

قلم زنی

به گزارش صبحانه پرس: قلم‌زنی عبارت است از تزیین و کندن نقوش بر روی اشیای فلزی به ویژه مس، طلا، نقره، برنج و یا به عبارت دیگر ایجاد خطوط و نقوش به وسیله قلم با ضربه چکش و بر روی اجسام فلزی.
میناکاری

میناکاری

به گزارش صبحانه پرس: میناکاری یا میناسازی هنری است که سابقه‌ای در حدود پنج هزار سال دارد و از صنایع دستی محسوب می‌شود. امروزه این هنر بیشتر بر روی مس انجام می‌شود ولی می‌توان بر روی طلا و نقره نیز آن را به عمل آورد.
شاهزاده ایی در ترکیه به نام آماسرا

شاهزاده ایی در ترکیه به نام آماسرا

 به گزارش صبحانه پرس: آماسرا ‏‎‎َAmasra‏ نام شهری بندری در دریای سیاه و استان بارتین‏‎ ‎‏( ‏Bartin‏) ترکیه می باشد. این شهر ترکیه قدمتی ‏تاریخی دارد و به عنوان شهر شاهزاده پارس، آماستریس ( دختر داریوش دوم) می باشد.
ماورای جاذبه های مشهور توریستی جهان

ماورای جاذبه های مشهور توریستی جهان

 به گزارش صبحانه پرس: بسیاری از بناهای تاریخی و مشهور جهان نظیر برج ایفل یا سازه های سنگی ‏Stonehenge‏ به دلیل وجود عکس های بسیاری ‏که از آنها دیده می شود قابل شناسایی هستند. اما شما فکر می کنید آنسوی این جاذبه هایی که همیشه هدف دوربین های عکاسی ‏قرار می گیرندچه خبر است ؟ ‏
عکسی که گردشگر  را به قتل رساند

عکسی که گردشگر را به قتل رساند

به گزارش صبحانه پرس: یک مرد 51 ساله آلمانی در منطقه تاریخی «ماچوپیچو» هنگام عکاسی به دره سقوط کرد و درگذشت.
میراثی به نام حصیر بافی

میراثی به نام حصیر بافی

به گزارش صبحانه پرس: حصيربافي يا بافت بوريا بي گمان يکي از قديمي‌ترين صنايع دستي و شايد کهن‌ترين آنها باشد نمونه‌هاي بدست آمده در بين النهرين و آفريقا گواه آن است که حصيربافي و سبدبافي، منشاء نه فقط نساجي بلکه سفالگري يا کوزه گري نيز بوده است.
سوزن‌دوزی

سوزن‌دوزی

به گزارش صبحانه پرس: سوزندوزی یکی از صنایع دستی و هنرهای ایرانی است که در استان سیستان و بلوچستان و بعضی از مناطق دیگر ایران انجام می‌گیرد. طرح‌های سوزن‌دوزی‌ها بیشتر از رویاهای زنان بلوچ الهام می‌گیرد تا از طبیعتی که در آن زندگی می‌کنند