کد خبر: ۴۳۴۹۷
تاریخ انتشار: ۰۶:۰۴ - ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۲
شهردار اهواز گفت: وی گفت: بخش گردشگری اهواز می تواند باعث رونق اقتصادی و اشتغال شهر شود اما متاسفانه به این‌مقوله در اهواز اعتنایی نشده است.
رضا امینی در شورای اداری شهرستان اهواز در محل شرکت شهرک های صنعتی خوزستان با اشاره به اینکه شهرستان اهواز به دلایل مختلف دچار عقب ماندگی شده بیان کرد:شهرستان اهواز به بیش از ۱۲۰ هزار میلیارد تومان‌ اعتبار نیاز دارد تا به همسطح کلانشهرهای دیگر کشور برسد و اهواز با جمعیت یک‌میلیون و ۲۵۰ هزار نفر جمعیت هشتمین کلانشهر از نظر جمعیت کشور است، اگر اعتبارات این شهرستان به بیش از ۸۵ درصد محقق شود می توان بخشی از مشکلات این شهرستان را حل کرد.

امینی افزود: هر ساخت و سازی که در شهر رخ می دهد باید درصدی را به‌عنوان عوارض شهری به شهرداری پرداخت شود، هر چقدر ساخت و ساز در شهر بیشتر شود درآمد شهرداری بیشتر می شود.

شهردار اهواز با گله مندی از پرداخت نشدن عوارض شهری از سوی برخی دستگاه ها بیان کرد: به عنوان‌ مثال یکی از دستگاه های استان بیش از ۳۰ هزار میلیارد ریال بدهی عوارض به شهرداری اهواز دارد، پرداخت عوارض و انجام‌مسئولیت های اجتماعی از سوی شرکت ها می تواند باعث رونق بخشی به شهرستان شود.

امینی ادامه داد: رودخانه کارون در اهواز به عنوان یکی از رودخانه های مهم کشور حاشیه زیبایی ندارد و برای جذب گردشگر مناسب نیست اگر مطالبات این دستگاه مثل عوارض آلایندگی و یا ارزش افزوده پرداخت شود بسیاری از مشکلات حل می شود.

وی افزود: اعتبار پارسال شهرداری اهواز ۲۵ هزار میلیارد ریال بوده که ۱۵ هزار میلیارد ریال پرداخت شد و تنها ۲ هزار میلیارد ریال از این رقم در بخش عمرانی هزینه شد. اختصاص کم اعتبار به شهرداری باعث می شود که مشکلات شهری حل نشود.

شهردار اهواز اظهار کرد: نازیبا بودن شهر باعث شده تا وابستگی مردم به شهر کم شود و باعث وقوع نابهنجاری و آسیب های اجتماعی شده است، اهواز می تواند به زیباترین شهر کشور تبدیل شود .

امینی ادامه داد: در ۲۰ ماه گذشته شهرداری اهواز بیشتر تلاش داشته تا حس تعلق مردم به شهر را افزایش دهد تا مردم برای حفظ نظافت و نگهداری شهر بیشتر کمک‌کنند.

شهرداری اهواز ادامه داد: حجم بالای نیروی انسانی در شهرداری اهواز که متخصص کار خود نیستند و متاسفانه حمایت نیز می شوند هزینه زیادی را به شهرداری وارد کرده است، به همین‌ منظور تلاش کردیم جلوی این اتفاق را بگیریم و غیر از بستر قانونی در شهرداری نیرو جذب نشود.

وی در ادامه بیان کرد: به جهت همجواری اهواز با کشورهای عربی و وجود فرهنگ وآداب و فرهنگ متنوع که می توانیم پذیرای گردشگران باشیم، برای ایجاد این بستر ابتدا باید زیرساخت های لازم را ایجاد کنیم که نیازمند اعتبار است.

شهردار اهواز افزود: از ۱۷ سال گذشته به طور همزمان پروژه قطار شهری در چهار شهر شیراز، تبریز، اصفهان و اهواز آغاز شد که به‌ غیر از اهواز در باقی شهرها تا خط سوم قطار شهری نیز افتتاح گردید اما در اهواز این پروژه تنها ۲۸ درصد پیشرفت داشته و طبق اعلام دیوان‌ محاسبات ۳۰۰ هزار میلیارد ریال اعتبار لازم است تا این‌پروژه تکمیل شود.

وی گفت: این عقب ماندگی در طرح پروژه قطار شهری اهواز به دلیل کم‌کاری هایی است که در گدشته رخ داده است.

در ادامه این نشست دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر خوزستان افزود: اگر طرح عفاف و حجابی که ستاد امر به معروف تنظیم کرده مصوب شود بسیاری از نابه هنجاری های حجاب در کشور حل می شود.

بهمن شهریاری ادامه داد: قرارگاه ۲۱ تیر بسیج وظیفه بررسی وضعیت رعایت حجاب و عفاف در دستگاه ها را برعهده دارد.

وی با بیان اینکه امر به معروف و نهی از منکر فقط خاص حجاب نیست و مطالبات مختلفی دارد اظهار کرد: از نظر قانون، باید تمام دستگاه های حاکمیتی شورای امر به معروف و نهی از منکر داشته باشد اما برخی از دستگاه ها در استان هنوز این شورا را تشکیل نداده اند، باید در تمامی دستگاه های استان این شوراها تشکیل و به پرسنل ارائه شود.
منبع: ایرنا
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار