کد خبر: ۴۳۳۵۵
تاریخ انتشار: ۰۶:۱۸ - ۰۹ ارديبهشت ۱۴۰۲
رییس جمهور با بیان اینکه هشت هزار میلیارد تومان اعتبار دور اول سفر به خوزستان تخصیص داده شد گفت: در دور دوم سفر استانی به خوزستان ۲۰۰ مصوبه برای خوزستان از هیات دولت اخذ شده که برای اجرای این مصوبه ها مصمم هستیم.

برای اجرایی شدن مصوبات سفر دولت مصمم هستیم/ اخذ ۲۰۰ مصوبه در سفر دوم استانی به خوزستان


شامگاه جمعه آیت الله سید ابراهیم رئیسی در نشست با اصحاب رسانه که در محل استانداری خوزستان برگزار شد به ارزیابی های انجام شده برای اجرای مصوبه های سفر اول خود به استان اشاره کرد و گفت: اجرای مصوبه های دور اول سفرها به عهده مسوولان دستگاه مرتبط، استاندار و معاون اجرایی رییس جمهور است.

آیت الله رییسی با بیان اینکه هشت هزار میلیارد تومان اعتبار دور اول سفر به خوزستان تخصیص داده شد گفت: در دور دوم سفر استانی به خوزستان ۲۰۰ مصوبه برای خوزستان از هیات دولت اخذ شده که برای اجرای این مصوبه ها مصمم هستیم.

رییس با بیان اینکه اجرایی کردن این مصوبه ها نیاز به پیگیری مستمر دارد افزود: خواست مردم خوزستان اشتغال است و تمام تلاش دولت رفع نگرانی مردم از بیکاری جوانان خود است.

خوزستان ظرفیت مناسب برای توسعه تجارت خارجی با کشورهای حوزه خلیج فارس را دارد

وی فعال کردن اقتصاد گردشگری و کشاورزی را در خوزستان ضروری دانست و ادامه داد: تبادلات اقتصادی با کشورهای عربی چهار تا پنج برابر افزایش یافته است که خوزستان ظرفیت لازم در ارتباط با کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس دارد.

وی گفت: خط ریلی شلمچه و بصره آرزوی دیرینه مردم خوزستان و عراق بود که زمینه تسهیل کار تجاری را فراهم می کند و تکمیل این خط در حال نهایی شدن است.

رییسی با بیان اینکه طرح های مهمی در این دور از سفر به بهره برداری رسید گفت: با بهره برداری از طرح های برق‌رسانی افتتاح شده در این سفر ۳۰۰ مگاوات به شبکه برق کشور افزوده شد.

وی گفت: یک هزار و ۷۵۰ روستای خوزستان در دولت سیزدهم آبرسانی شد که آبرسانی ۱۷۵ روستای دیگر در این دوره از سفرها انجام شده است.

دولت به دنبال پایان تنش آبی در روستاهای کشور است

رییس جمهور با اشاره به هدف گذاری پایان تش آبی در ۱۰ هزار روستای کشور گفت: دولت به دنبال پایان تنش آبی در روستاهای کشور است.

رییسی ادامه داد: کارهای انجام شده برای احداث نیروگاه در کشور معادل عملکرد چهار ساله دولت قبل است.

وی گفت: جمع آوری گاز مشعل میادین نفتی با بهره برداری از پالایشگاه گازی هویزه خلیج فارس در این سفر عملیاتی شد و ۲۵۰ میلیون فوت از گازهای مشعل در فاز اول به گاز شیرین تبدیل و به شبکه گاز کشور تزریق شد.

وی با بیان اینکه کار جهادی در صنعت نفت و گاز در حال انجام است افزود: تعداد شرکت های دانش بنیان که با صنعت نفت و گاز کشور همکاری داشتند تا پیش از دولت سیزدهم ۱۰۰ شرکت بود که امروز این آمار به ۵۰۰ شرکت افزایش یافته است.

 

مبارزه همه جانبه دولت با مقوله فساد

وی با بیان اینکه نظام اسلامی بر مبارزه با فساد بنا شده است و دولت نیز خود را مصمم به حرکت در این مسیر می داند گفت: دولت از ابتدا به دنبال شناسایی بسترهای فسادزا بوده که فعال کردن سامانه های الکترونیکی در دولت با این هدف بنا شده است.

آیت الله رییسی ادامه داد: اتصال سامانه های گمرکات با دستگاه های مختلف و همچنین ایجاد ارتباط سامانه های تجاری از اقدام های لازم برای مقابله با بسترهای وقوع فساد است.

وی تاکید کرد: مبارزه با بسترهای فساد ساز و همچنین برخورد با فساد و مفسدان مورد تاکید دولت سیزدهم بوده است.

وی با بیان اینکه همه دستگاه ها نسبت به فساد باید حساس باشند گفت: دولت با هرگونه فسادی که در دستگاه دولتی کشف شده به طور جدی برخورد کرده است.

وی افزود: فساد تنها دست درازی به منابع مالی نیست بلکه برخی کم کاری ها و ناکارآمدی ها زمینه ای برای ایجاد فساد در زیرمجموعه دستگاه های دولتی را فراهم می کند به همین دلیل دولت نسبت به ارزیابی همه دستگاه ها به صورت مستمر مصمم است.

رییسی تاکید کرد: دولت، قبل از هرکس و هر دستگاهی خود را ملزم به پیگیری، شناسایی و برخورد با مفسدان در دستگاه های اجرایی می داند و این نه نقطه ضعف نیست بلکه نقطه قوت دولت است.

کم کاری دلیل برکناری 15 مدیر خوزستان در روزهای آینده

وی با اشاره به تغییر 15 مدیر خوزستان در روزهای آینده گفت: بنای دولت سیزدهم کار شبانه روزی و حل مسایل کشور است به همین دلیل مدیرانی که در ارزیابی های نظارتی عملکرد موفقی نداشتند با حفظ احترام از دولت کنار گذاشته می شوند.

آیت الله رییسی ادامه داد: رویکرد دولت سیزدهم شانه خالی کردن از مسایل نیست بلکه پیدا کردن راهکارها و اجرای این راهکارها برای حل مسایل است به همین دلیل بهره گیری از مدیران قوی در این مسیر ضروری است.

وی ادامه داد: تغییر این مدیران به معنای فاسد بودن این مدیران نیست بلکه با ارزیابی های دقیق عملکرد مدیر، مشخص شده است که این افراد در مسوولیت کنونی توانایی لازم را ندارند و ممکن است مسوولی که تغییر می کند در مسوولیتی دیگر موفق عمل کنند.

رییسی گفت: توجه به مبارزه با بسترهای فساد و مفاسد، محور فعالیت دولت سیزدهم است و دولت با هر گونه مظهر فساد در دولت برخورد می کند و هیچ گونه از فسادی برای دولت قابل تحمل نیست.

قدردانی رییس جمهور از استقبال مردم خوزستان

وی ادامه داد: صمیمانه از مردم خوزستان به ویژه مردم اهواز، اندیمشک و شادگان که با خیل عظیم جمعیت خود از خادم خود در دولت استقبال کردند قدردانی می کنم و از مردم سایر شهرهای خوزستان که توفیق حضور در آن شهرها را در این سفر نداشتم عذرخواهی می کنم.

وی با بیان اینکه نشان داده ام که سفر به خوزستان نه تنها برای بنده خسته کننده نیست بلکه شوق آور است گفت: تمام همت دولت سیزدهم گره گشایی از مسائل مردم خوزستان است و در این مسیر از هیچ اقدامی کوتاهی نمی شود.

آیت الله رییسی با بیان اینکه خوزستان استان گسترده ای است و سرکشی به تمام شهرهای این استان نیاز به زمان بیشتری دارد ادامه داد: به طور قطع در سفرهای آینده به خوزستان با مردم خون گرم سایر شهرهای این استان که توفیق دیدار رو در رو را نداشتم، دیدار می کنم.

رییسی اشتغال را اولویت خوزستان دانست و افزود: استفاده از نیروی انسانی موجود در استان اولویت مورد تاکید دولت است و باید شرکت ها و صنایع استان از نیروهای بومی استفاده کنند.

وی در ادامه نقد رسانه را گره گشای حرکت مسوولان دانست و گفت: نقد رسانه ها در صورتی که دلسوزانه باشد می تواند گره گشایی مشکل ها شود و در این زمینه دولت از هر نقد منصفانه ای استقبال می کند.

آیت الله دکتر سید ابراهیم رییسی در سفر ۲ روزه خود به خوزستان، روز جمعه وارد هویزه شد و با حضور وی پالایشگاه گاز هویزه افتتاح شد.

سه طرح ایستگاه پیش تراکم کارخانه گاز و گاز مایع ۱۰۰۰، ایستگاه پیش تراکم کارخانه گاز و گاز مایع ۹۰۰ و پست برق ۴۰۰ کیلو ولت ایثار با برنامه‌ریزی متخصصان مناطق و اهتمام شرکت‌های مجری داخلی در این مراسم به صورت ویدئو کنفرانس افتتاح شد.

همچنین آغاز عملیات اجرایی میدان مشترک سهراب با سرمایه گذاری ۸۰۰ میلیون دلار با هدف دستیابی تولید ۳۰ هزار بشکه در روز، بهره برداری از ۴۰ حلقه چاه نفتی میدان آزادگان جنوبی با سرمایه گذاری ۴۰۰ میلیون دلار و اشتغالزایی بیش از سه هزار و ۲۰۰ نفر و افتتاح فاز سوم سیکل بخار نیروگاه غرب کارون با ظرفیت ۱۸۰ مگاوات در روز و سرمایه گذاری ۱۶۰ میلیون یورو دیگر طرح‌هایی هستند که توسط رییس جمهور افتتاح شدند.

آیت الله رئیسی روز گذشته(پنجشنبه) همراه با پنج معاون خود و ۱۱ وزیر سفر ۲ روزه خود به استان خوزستان را از فرودگاه دزفول آغاز کردند و علاوه بر دیدارهای مردمی مشکلات استان خوزستان را بررسی و طرح‌های مختلفی به بهره برداری رساندند.

افتتاح ۷۰ کیلومتر از طرح مهم دوخطه کردن اهواز اندیمشک، طرح نیروگاه سیکل ترکیبی اندیمشک، پالایشگاه گاز هویزه و طرح‌های آبرسانی به چند روستا، بازدید مانیتورینگ از طرح آب غدیر، دیدار با مردم اندیمشک، اهواز و شادگان، احیای ۱۶۰ واحد صنعتی راکد و دیدار با کارآفرینان، فعالان اقتصادی، مدیران استانی و فعالان فرهنگی از جمله برنامه‌های دومین سفر رییس جمهور به خوزستان هستند.

 

منبع: ایرنا

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار