کد خبر: ۴۳۱۲۶
تاریخ انتشار: ۲۳:۲۰ - ۲۲ اسفند ۱۴۰۱
رئیس شورای شهر:
رئیس شورای شهر اهواز با اشاره به وقوع آبگرفتگی مجدد در شهر با وجود اجرای پروژه‌های دفع آب‌های سطحی، گفت: شهرداری و آبفا باید نسبت به این وضعیت پاسخ دهند.
سیاوش محمودی با اشاره به وضعیت آبگرفتگی امروز در شهر اهواز اظهار کرد: شرکت آبفا در برخی از نقاط از جمله خیابان شیخ بهاء و انقلاب پروژه‌هایی اجرا کرده اما باز هم شاهد آبگرفتگی در این نقاط هستیم. شرکت آبفا مدعی است به دلیل بالا آمدن سطح آب رودخانه، برخی خطوط خروجی آب، زیر آب سطح رودخانه رفته‌اند و در نتیجه خروجی‌هایی که آب را به صورت ثقلی دفع می‌کنند، نمی‌توانند آب را دفع کنند اما خطوط تحت فشار می‌توانند آب را دفع کنند.

وی افزود: در حال حاضر در خیابان‌های شیخ بهاء، بنی هاشم، انقلاب، خیابان ادهم و خیابان‌های رز آبگرفتگی وجود دارد. برخی پل‌ها مانند پل شهید دقایقی نیز به دلیل آبگرفتگی بسته شده است.

رئیس شورای شهر اهواز بیان کرد: به شهرداری اهواز تذکر دادیم سریعتر این وضعیت را جمع کند. بنا به گفته مدیر آبفا آب تا دو سه ساعت آینده تخلیه می‌شود. 

محمودی عنوان کرد: تقریبا ۲۰ تا ۲۵ میلیمتر بارندگی در اهواز رخ داده است و نباید با این میزان بارندگی، این مشکلات رخ می‌داد. انتظار داشتیم هر چه جلوتر می‌رویم وضعیت بهتر شود و حداقل انتظار داشتیم با این حجم باران این مشکلات رخ ندهد. 

وی بیان کرد: شرکت آبفا در خیابان امام رضا(ع) کیانشهر هم پروژه اجرا کرده است اما باز هم شاهد آبگرفتگی در این مناطق بودیم. در خیابان زکی‌زاده نیز آب پس زده شده بود.

وی افزود: فعلا آقایان می‌گویند به دلیل بالا آمدن سطح آب رودخانه، خطوط خروجی زیر تراز آب رودخانه قرار گرفته‌اند و در جاهایی که خروجی آب ثقلی بوده، آب به معابر برگشته است.

رئیس شورای شهر اهواز گفت: باید با کار کارشناسی این صحبت‌ها بررسی شود و شهرداری و آبفا نسبت به این وضعیت پاسخ دهند زیرا پیش‌بینی نمی‌شد با این میزان بارندگی این گونه آبگرفتگی رخ دهد.

منبع: ایسنا
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار