کد خبر: ۴۳۰۹۴
تاریخ انتشار: ۰۴:۲۲ - ۱۸ اسفند ۱۴۰۱
مدیر کل هواشناسی خوزستان گفت: بررسی نقشه‌های پیش‌یابی نشانی می‌دهد با تاثیر سامانه بارشی از روز سه شنبه شاهد بارش باران در بیشتر نقاط استان هستیم و تا روز جمعه تداوم دارد.
محمد سبزه زاری بیان‌کرد: این سامانه به تناوب تا اواخر روز جمعه سبب رگبار و رعد وبرق، وزش بادهای متوسط گاهی تند بادهای لحظه‌ای در بیشتر نقاط استان به ویژه در نیمه شمالی و شرقی، بارش برف در ارتفاعات و احتمال ریزش تگرگ در مناطق مستعد خواهد شد.

وی افزود: در این مدت با توجه به بالابودن ضرایب بالای ناپایداری و ماهیت فصل، احتمال تشکیل توده‌های همرفتی و شدت گرفتن بارش‌ها و تندبادهای لحظه‌ای به صورت نقطه‌ای وجود دارد؛ همچنین تا اوایل روز شنبه شمال خلیج فارس مواج همراه با رگبار و رعد و برق پیش‌بینی می‌شود.

سبزه زاری ادامه داد: در شبانه روز گذشته امیدیه با ۳۳ و دزپارت با ۱۰.۵ درجه سانتیگراد به ترتیب گرمترین وخنکترین نقاط استان و حداکثر دمای اهواز ۲۹.۹ وحداقل ۱۷.۶ درجه سانتیگراد گزارش شده است.

بر اساس این گزارش، بیشترین میزان بارندگی ۲۴ ساعت گذشته ایستگاه‌های هواشناسی در شوشتر ۱۱.۴، لالی ۱۱، مسجدسلیمان ۷.۲، شوش ۶.۸، گتوند ۶.۷، ایذه ۶.۶، حسینیه اندیمشک ۶.۲، صفی آباد دزفول ۴.۷، دهدز ۴.۵، اهواز ۴.۱ و کشاورزی اهواز سه میلیمتر ثبت شده است.
منبع: ایرنا
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار