کد خبر: ۴۲۹۷۹
تاریخ انتشار: ۰۲:۴۵ - ۲۴ بهمن ۱۴۰۱
مدیرکل هواشناسی خوزستان گفت: بررسی نقشه‌های پیش یابی نشان می‌دهد سامانه بارشی تا اواخر روز چهارشنبه بر روی استان حاکم است.
محمد سبزه زاری بیان کرد: این سامانه بارشی سبب رگبار و رعد وبرق به ویژه در نیمه شمالی و شرقی، وزش باد متوسط گاهی تندباد لحظه‌ای در بیشتر نقاط خوزستان و بارش برف در ارتفاعات، و احتمال ریزش تگرگ در برخی از نقاط استان خواهد شد؛ بیشترین حجم بارش ها در نیمه شمالی و شرقی خوزستان پیش‌بینی شده است.

وی افزود: شمال غرب خلیج فارس تا اواخر هفته به ویژه طی امروز مواج پیش بینی می شود. همچنین طی امروز وزش باد در مناطق جنوبی، غربی و مرکزی خوزستان متوسط تا شدید قابل انتظار است.

سبزه زاری گفت: بیشترین میزان بارش باران ۲۴ ساعت گذشته در دزپارت ۱۶.۹، ایذه ۱۲.۴، مسجدسلیمان ۱۰.۸، لالی ۹.۳، حسینیه ۷.۵، شوش ۵.۶، رامهرمز ۵.۴، شوشتر ۴.۷، دزفول و گتوند ۴.۶، اهواز چهار و امیدیه سه میلیمتر گزارش شد.

مدیرکل هواشناسی خوزستان گفت: در ۲۴ ساعت گذشته بهبهان با ۲۲ و دزپارت با ۳.۶ درجه سانتیگراد به ترتیب بالاترین و پایین ترین دما را در خوزستان داشتند. حداقل دمای اهواز در این مدت ۱۰.۸ و حداکثر ۲۰.۸ درجه سانتیگراد گزارش شد.

اداره کل هواشناسی خوزستان نسبت به ورود سامانه بارشی همراه با رگبار و رعد و برق از روز یکشنبه تا چهارشنبه هشدار سطح نارنجی صادر کرده است.
منبع: ایرنا
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار