کد خبر: ۴۲۹۴۱
تاریخ انتشار: ۲۱:۴۰ - ۱۶ بهمن ۱۴۰۱
ستاد توسعه و بازسازی عتبات عالیات خوزستان روز شنبه برای کمک رسانی به هموطنان زلزله زده شهرستان خوی در استان آذربایجان شرقی فراخوان صادر کرد

ستاد توسعه و بازسازی عتبات عالیات استان خوزستان در پی وقوع زلزله ۵.۹ ریشتری در شهرستان خوی ضمن بیان همدردی با مردم شریف و زلزله‌زده این شهرستان از عموم هموطنان و هم استانی های غیرتمند دعوت کرد تا با کمک های خود به ویژه در تأمین اقلام خوراکی از قبیل روغن، برنج، کنسرو، خرما و ظروف یکبار مصرف یاری گر هموطنان عزیزمان در شهرستان خوی باشند.

دفاتر ستاد توسعه و بازسازی عتبات عالیات مستقر در شهرستان های خوزستان آماده دریافت کمک‌های مردمی غیرتمند و نوع دوست خوزستان هستند.
در این فراخوان آمده است: هم استانی‌های عزیز می‌توانند کمک‌های نقدی خود را به شماره حساب ۲-۳۹۰۴۶۴۰-۱۱-۴۰۴۷ یا به شماره کارت ۶۰۶۳۷۳۷۰۰۴۷۶۳۸۸۲ بانک قرض الحسنه مهر ایران واریز کنند.

جمعیت هلال احمر خوزستان نیز تاکنون سه محموله امدادی، غذایی و تجهیزاتی را روانه شهرستان زلزله زده خوی کرده است.

این جمعیت از مردم مومن خوزستان خواست کمک‌های نقدی خود به زلزله‌زدگان خوی را از طریق شماره کارت ۶۳۶۷۹۵۷۰۷۸۷۵۸۳۳۶ و کمک‌های غیر نقدی خود شامل هیتر برقی و پتو را به شعب جمعیت هلال احمر در سراسر خوزستان تحویل دهند.

زمین لرزه‌ای به بزرگی ۵.۹ درجه در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر) ساعت ۲۱ و ۴۴ دقیقه شنبه شب هشتم بهمن ماه شهر خوی در شمال آذربایجان‌ غربی را لرزاند.

در پی این زلزله بسیاری از منازل مسکونی تخریب و خسارت زیادی به اماکن مختلف وارد شد و در جریان آن ۸۶ روستا و ۲ شهر خوی و فیرورق با جمعیتی بالغ بر ۷۷ هزار و ۹۲۰ هزار نفر تحت تاثیر قرار گرفتند.

 

منبع: ایرنا

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار