کد خبر: ۴۲۸۶۷
تاریخ انتشار: ۱۵:۵۳ - ۰۳ بهمن ۱۴۰۱
نخستین نمایشگاه بین المللی شهر پایدار از ششم تا نهم بهمن ماه در مرکز همایش‌های جزیره کیش برگزار می شود.
محمدرضا قادری رئیس مرکز نوآوری پست و دبیر علمی رویداد نمایشگاهی شهرپایدار، با بیان اینکه رویکردهای این نمایشگاه «هوشمند سازی»، «حمل و نقل» و «توسعه و اقتصاد پایدار» است افزود: مدیریت شهری هوشمند، اقتصاد پایدار، انرژی های سبز، حمل و نقل پایدار ،محیط زیست، حوزه های ساختمان پایدار و هوشمند، دولت هوشمند، تجهیزات و زیرساخت های اطلاعات، پژوهش اقتصاد پایدار و امنیت در شهرهای هوشمند از جمله محورهای اصلی مورد توجه در این رویداد است.

محمدرضا قادری نخستین نمایشگاه بین المللی شهر پایدار را به عنوان بزرگترین گردهمایی مشترک ارگانهای دولتی و شرکتهای خصوصی برشمرد که نقش بسیار مهمی در توانمندسازی شهرهای نوآور و تصمیم گیری بهتر مدیران شهری به منظور ارائه مطلوب خدمات نوین شهری دارد.

دبیر علمی نمایشگاه شهرپایدار ارتقای کیفیت زندگی در شهرها، ایجاد زمینه مناسب در راستای تعامل موثر با نخبگان شهری، بهره گیری بهینه از ظرفیت های موجود در حوزه خدمات شهری شهرهای موفق، استفاده مؤثر از تجربیات شهرهای پایدار و موفق دنیا، آشنایی با حمل و نقل سبز و پایدار و معرفی آخرین دستاوردهای روز دنیا در حوزه شهری را از جمله موضوعات حائز اهمیت در این نمایشگاه خواند که بر اساس آن شرکت کنندگان تعیین شده اند.

وی با بیان اینکه مشارکت کنندگان در این رویداد بیش از ۲۸۰ شرکت کننده مشتمل بر وزارتخانه ها و شرکتهای زیرمجموعه، دانشگاه ها، استانداریها، شهرداریهای کلانشهرها و مراکز استانها، مناطق آزاد، بانکها، بیمه ها، صنایع سبز، خودروسازها، اپراتورها، شرکت های دانش بنیان، پارکهای علم و فناوری و ... هستند گفت: شرکت کنندگان در مساحتی بالغ بر 21 هزار متر مربع به نمایش دستاوردهای خود خواهند پرداخت.

قادری با تاکید بر حضور گسترده شرکت های دانش بنیان گفت: معاونت علم و فن آوری ریاست جمهوری پاویون بزرگی را برای حضور شرکت های دانش بنیان و استارتاپ های حوزه شهر پایدار تدارک دیده است .

رئیس مرکز نوآوری پست همچنین از برگزاری نشست های تخصصی، کارگاه ها و پنل هایی با موضوعات تخصصی نمایشگاه خبر داد .

وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و معاونتهای حقوقی و بین المللی و دیپلماسی اقتصادی توسعه پایدار سازمان ملل ، دبیر کمیته ملی اسکان بشر جمهوری اسلامی ایران UNHABITAT، کمیسیون ملی یونسکو در ایران، اتاقهای مشترک با کشورهای مشترک المنافع، سفرای شهرهای الگوی پایدار جهان، شرکتهای بین المللی حوزه انرژی های نو و ... از جمله مشارکت کنندگان بخش بین الملل نمایشگاه هستند که وی از آن نام برد.

دبیر عملی نمایشگاه شهر پایدار گفت: برگزاری ایستگاه هایی با موضوعات محیط زیست، فرهنگ (شامل کتابهای حوزه شهر پایدار) و نمایشگاه های عکس، کاریکاتور و مسابقات مختلف از جمله برنامه های جانبی این رویداد بین المللی است.

نخستین نمایشگاه بین المللی شهر پایدار از ششم تا نهم بهمن ماه در مرکز همایشها و نمایشگاههای بین المللی جزیره کیش برگزار می شود.

کیشوندان و مسافران عزیز میتوانند از ساعت 17 لغایت 22 از این نمایشگاه بازدید کنند.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار