کد خبر: ۴۲۵۸۸
تاریخ انتشار: ۲۳:۴۴ - ۱۶ آذر ۱۴۰۱
در جلسه امروز شورا؛
هشتاد و ششمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اهواز با چهار دستور کار برگزار شد.

در هشتاد و ششمین جلسه علنی شورای شهر اهواز که امروز (۱۶ آذرماه) با چهار دستور کار برگزار شد، موضوع ایراد فرمانداری نسبت به مصوبه شماره یک جلسه ۸۲ شورا در مورد پرداخت غرامت به یک شهروند بابت خسارت وارد شده به ملک وی در سیل سال ۹۸، بررسی و رای اضطراری این موضوع تصویب شد.

آیین‌نامه اجرایی کمیته حسابرسی در شهرداری‌های کلانشهرها و مراکز استان‌ها که ابتدا در دستور کار این جلسه قرار داشت، از دستور کار خارج شد.

در ادامه، لایحه فروش قدر السهم شهرداری بابت قطعات تفکیکی تعاونی مسکن چهارگانه نفت و بیمارستان سینا به قیمت کارشناسی روز به اعضای تعاونی مزبور به تصویب اعضای شورای شهر رسید.

طرح اعضای شورا در خصوص تعیین تکلیف و تخلیه و تجدید بنای بازار "مرو" نیز از دیگر مصوبات اعضای شورا بود.

به گزارش ایسنا، در این طرح آمده است: "با توجه به فرسودگی، عدم استحکام بنا و نیاز به احداث مجتمع تجاری طبقاتی در عرصه بازار مرو و بی توجهی شهرداری اهواز در تعیین تکلیف مستاجران یا بهره برداران بازار مرو، شهرداری اهواز موظف است در مدت یک ماه اقدامات مورد ذیل را انجام دهد.

۱-   تهیه گزارش جامعی از وضعیت واحدهای مختلف تجاری واقع در بازار مرو به طور مستقل و بر اساس پلاک های ثبتی

۲-  بررسی و پیگیری حق و حقوق معوقه شهرداری و حق و حقوق احتمالی مستاجران یا بهره برداران مستقر در این بازار

۳-  ارائه برنامه اجرایی امکان سنجی انتخاب سرمایه گذار برای تجدید بنا و احداث مجتمع تجاری طبقاتی

۴-   پیگیری و اقدام در خصوص تخلیه مستاجران و بهره برداران از طریق موسسه حقوقی خصوصی منتخب

۵-   مذاکره برای جلب همکاری مستاجران قانونی برای مشارکت در اجرای پروژه پس از وصول اطمینان از همکاری و هماهنگی‌های حقوقی و قانونی

۶-  شهرداری موظف است ضمن ارائه گزارش هفتگی به کمیسیون حقوقی و املاک شورای شهر ظرف یک ماه، همه اقدامات ارائه شده بر اساس این طرح را به مرحله اجرا درآورد."

 

 

منبع: ایسنا

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار