کد خبر: ۴۲۵۵۶
تاریخ انتشار: ۰۲:۱۸ - ۱۳ آذر ۱۴۰۱
معاون بهداشت علوم پزشکی اهواز عنوان کرد
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی اهواز بر لزوم تزریق دز یادآور واکسن کرونا تاکید کرد و گفت: این نگرانی وجود دارد که اگر پوشش تزریق دز یادآور کم باشد، سطح ایمنی جامعه تا حدی کاهش یابد که دوباره چرخش ویروس در جامعه زیاد شود.

دکتر پژمان بختیاری‌نیا با اشاره به روند تزریق دز یادآور واکسن کرونا اظهار کرد: روند تزریق دز یادآور در خوزستان کند است و در حد انتظار نیست.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی اهواز با بیان اینکه احتمال دارد بعد از فروکش کردن موج آنفلوآنزا با افزایش موارد ابتلا به کرونا مواجه شویم، تصریح کرد: در حال حاضر به دلیل واکسیناسیون یا ابتلا به بیماری، ایمنی جمعی در برابر ویروس کرونا ایجاد شده است اما باید توجه شود بعد از مدتی ایمنی کاهش می‌یابد بنابراین این نگرانی وجود دارد که اگر پوشش تزریق دز یادآور کم باشد، سطح ایمنی جامعه تا حدی کاهش یابد که دوباره چرخش ویروس در جامعه زیاد شود.

بختیاری‌نیا با اشاره به موجودی خوب واکسن کرونا افزود: در شرایط کنونی مهم‌ترین اقدام تزریق دز یادآور واکسن است.

وی عنوان کرد: تمام افراد بالای ۱۸ سال که شش ماه از نوبت قبلی دریافت واکسن آن‌ها گذشته است، باید نسبت به دریافت یک نوبت یادآور اقدام کنند. افراد ۱۲ تا ۱۸ ساله نیز اگر دچار بیماری‌های تضعیف کننده سیستم ایمنی هستند یا بیماری‌های زمینه‌ای شدید دارند در صورت گذشت شش ماه از آخرین نوبت واکسن می‌توانند نوبت یادآور واکسن را تزریق کنند.

 

 

منبع: ایسنا

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار