کد خبر: ۴۲۲۳۹
تاریخ انتشار: ۱۳:۳۴ - ۱۱ آبان ۱۴۰۱
نماینده اهواز:
نماینده اهواز در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نگران فصل بارش‌ها در اهواز و شهرستان کارون هستیم، گفت: حفاری‌های انجام‌شده برای اجرای طرح‌های فاضلاب در شهرستان اهواز و کارون و عدم ترمیم و آسفالت این حفاری‌ها، در آغاز فصل بارش‌ها می‌تواند مشکلات بسیاری را برای شهروندان به وجود آورد.
سید کریم حسینی  ضمن اعلام نگرانی از وضعیت نیمه کاره پروژه‌های فاضلاب و عدم آسفالت نوارهای حفاری اظهار کرد: ما نگران فصل بارش‌ها در اهواز و شهرستان کارون هستیم زیرا اگر بارندگی آغاز شود شاهد وضعیت خوبی در شهر نخواهیم بود.

وی افزود: از حدود یک ماه گذشته هشدارهایی داده و پیگیری‌هایی انجام شده تا این وضعیت هرچه سریعتر سروسامان پیدا کند و مشکلات مربوط به آسفالت نوارهای حفاری و اتمام پروژه‌های نیمه تمام فاضلاب اهواز و شهرستان کارون حل شود.

نماینده اهواز در مجلس شورای اسلامی گفت: بحث اجرای طرح جامع شبکه فاضلاب شهرستان اهواز و کارون یک اقدام خوب بود که در آغاز کار نیز به خوبی اجرایی شد اما اکنون در میانه کار با کمبود اعتبارات مواجه شده و مشکلاتی را برای شهروندان در این شهرها به وجود آورده است.

حسینی عنوان کرد: برای اجرای این طرح‌ها حفاری‌های بسیاری عظیمی در سطح شهرستان اهواز و کارون انجام شده اما بسیاری از این حفاری‌های انجام شده یا ترمیم نشده و یا پروژه آن‌ها به اتمام نرسیده است که این مساله در آغاز فصل بارش‌ها می‌تواند مشکلات بسیاری را برای شهروندان به وجود آورد.

وی ادامه داد: این هشدارها به سطوح مدیریتی کشور و استان داده شده است که با آغاز فصل بارندگی مردم در اهواز و کارون با مشکلاتی در تردد در خیابان‌ها در بحث آبگرفتگی‌ها و همچنین عدم ترمیم نوارهای حفاری و تکمیل طرح‌های فاضلاب مواجه خواهند شد و این مساله بسیار جای نگرانی دارد.

نماینده اهواز با بیان اینکه کمبود اعتبارات علت اصلی این مساله است، عنوان کرد: پیشنهاد می‌کنیم پروژه‌هایی که تاکنون اجرایی شده ترمیم شوند و همه خیابان‌های حفاری شده آسفالت شود تا در زمان آغاز بارش‌ها مردم با مشکل مواجه نشوند. همچنین تکمیل لوله‌گذاری‌ها و به اتمام رساندن پروژه‌های نیمه تمام از دیگر پیشنهادهایی است که باید در دستور کار آبفا قرار بگیرد.

حسینی عنوان کرد: پروژه‌های فاضلابی که تکمیل شده نیز نوار حفاری آن‌ها آسفالت نشده و این مساله برای مردم ایجاد زحمت کرده است. اگر بارندگی‌ها آغاز شود حتی اگر شاهد آبگرفتگی نباشیم اما قطعا عدم آسفالت خیابان‌ها و نوارهای حفاری برای مردم مشکلات بسیاری را ایجاد خواهد کرد.

وی در پایان افزود: امیدواریم با تامین اعتبارات پیمانکاران این طرح‌ها بتوانند نسبت به تکمیل این طرح‌ها اقدام کنند و نقدینگی مورد نیاز برای انجام این مهم تامین شود.منبع: ایسنا
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار