کد خبر: ۴۱۹۴۹
تاریخ انتشار: ۰۰:۳۱ - ۱۱ مهر ۱۴۰۱
مدیرکل کمیته امداد امام (ره) خوزستان گفت: ۱۱۶ هزار سالمند در استان زیر پوشش این‌نهاد حمایتی خدمات دریافت می‌کنند.
جمال شیبه در همایش بزرگداشت روز جهانی سالمندان در اهواز بیان کرد: مددجویان سالمند مورد حمایت کمیته امداد در طول سال علاوه بر دریافت مستمری ماهیانه و بسته معیشتی، خدمات گوناگون و کمک هزینه درمانی از این کمیته دریافت می‌کنند.


وی گفت: بیشتر سالمندان به دلایل مختلفی همچون بیماری، بی سرپرستی، از کار افتادگی و فقر زیر حمایت این نهاد قرار گرفته‌اند.

شیبه افزود: مددجویان سالمند زیرحمایت کمیته امداد امام خمینی(ره) خوزستان بالای ۶۰ سال هستند که در طول سال از خدمات درمانی، توان‌بخشی، بهداشتی، معیشت، وام کارگشایی بهره‌مند می‌شوند.


مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) خوزستان گفت:  علاوه بر کمک مستمر در طول سال، در هفته تکریم از منزلت سالمندان، مبلغ ویژه‌ای به این موضوع اختصاص داده شده که در راستای تجلیل از خانواده های سالمند نمونه زیرحمایت، در زمینه فعالیت فرهنگی و اجتماعی به آنها اهدا می‌شود.


وی گفت: معاون حمایت و سلامت کمیته امداد امام خمینی(ره)خوزستان از سالمندانی حمایت می‌کند که بر اساس شاخص‌های تعیین شده، از کارافتاده بوده، مبتلا به بیماری خاص باشند، از ارگان و سازمانی مستمری دریافت نکنند و جزو دهک‌های پایین جامعه محسوب شوند.


معاون حمایت و سلامت کمیته امداد امام خمینی(ره) خوزستان نیز گفت: این کمیته با تامین بخشی از نیازهای سالمندان زیرحمایت در حوزه‌های مختلف همچون تهیه بسته‌ معیشتی، بهداشتی و تغذیه‌ای، اردوی زیارتی، آموزش، غربالگری و ... آنان را همراهی می‌کند.


محمدرضا علیپور افزود: توزیع بسته‌ سلامت، اهدای کارت‌ هدیه و دلجویی از خانواده‌های دارای سالمند، بازدید از سالمندان بستری شده به صورت ویژه در این ایام انجام خواهد شد.


وی ادامه داد: کمک معیشتی، کمک هزینه‌ درمان، و لوازم مصرفی بهداشتی از جمله نیازهای ضروری سالمندان زیرحمایت است و نیکوکاران و سایر ارگان‌ها می‌توانند با همکاری این کمیته در تامین این نیازها به سالمندان کمک کنند.

نهم مهر برابر با اول اکتبر روز جهانی سالمندان است.
منبع: ایرنا
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار