کد خبر: ۴۱۹۴۷
تاریخ انتشار: ۰۰:۱۸ - ۱۱ مهر ۱۴۰۱
در ۹ ماه گذشته؛
استاندار خوزستان گفت: صادرات غیرنفتی از خوزستان در ۹ ماه گذشته از ۴.۱ میلیارد دلار به ۶.۳۵ میلیارد دلار افزایش پیدا کرده که بیش از ۵۰ درصد رشد را نشان می‌دهد.
صادق خلیلیان در جلسه شورای اداری خوزستان و فعالان اقتصادی این استان که با حضور وزیر امور اقتصادی و دارایی برگزار شد بیان کرد: همچنین با حمایت دولت انقلابی و مردمی ١۶٢ واحد صنعتی راکد و نیمه راکد در خوزستان فعال شده است.

وی گفت: خوزستان دارای ظرفیت‌های عظیم نفت، گاز، بنادر و کشتیرانی، دریا، فولاد، کشاورزی و… است که باید اقدامات خوب و سطح یک در آن اجرا شود.

وی افزود: فعالان اقتصادی حاضر در این نشست نیز جزو ظرفیت‌های اقتصادی و بخش خصوصی و دولتی محسوب می‌شوند و اقدامات یک ساله آنها باعث شده که نتیجه خوبی در خوزستان رخ دهد به گونه‌ای که نرخ رشد اقتصادی این استان از دو درصد به ۵.۹ درصد افزایش یافت.

خلیلیان با بیان اینکه یکی از علایم بهبود وضعیت اقتصادی خوزستان نیز کاهش ۱.۳ درصدی نرخ بیکاری است ادامه داد: از نظر فرصت‌های اشتغالزایی نیز قرار بود ۱۹ هزار شغل در خوزستان ایجاد بشود که امسال تاکنون بیش از ۲۵ هزار شغل  ایجاد شده و مستندات آن موجود است و هدف گذاری ما برای تحقق عدد ۶۰ هزار نفری ایجاد اشتغال است.

وی گفت: بخش عمده‌ای از اشتغالزایی ها در خوزستان در نیمه دوم امسال محقق می‌شود.

 

منبع: ایرنا
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار