کد خبر: ۴۱۹۳۰
تاریخ انتشار: ۲۰:۳۰ - ۰۹ مهر ۱۴۰۱
مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب خبر داد
مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب از انعقاد قرارداد فروش گازهای همراه ارسالی به مشعل مربوط به واحدهای بهره‌برداری نفت سفید، تمبی و پرسیاه خبر داد.

علیرضا دانشی  با اشاره به انعقاد قرارداد فروش گازهای همراه ارسالی به مشعل اظهار کرد: قراردادی میان شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب و شرکت ناردیس در روزهای گذشته در بحث فروش گازهای همراه ارسالی به مشعل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب مربوط به واحدهای بهره‌برداری نفت سفید، تمبی و پرسیاه به امضا رسیده است.

وی با بیان اینکه با برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده نسبت به جمع‌آوری گازهای همراه در کوتاه مدت اقدام خواهیم کرد، افزود: این پروژه مهم در جهت تکمیل زنجیره ارزش، فعال‌سازی شرکت‌های داخلی و رفع آلاینده‌های محیط زیست اجرایی خواهد شد.

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب گفت: با یک مزایده، معادل ۶۴ میلیون فوت مکعب گاز جمع‌آوری می‌شود که ارزش اقتصادی آن نزدیک به ۱۸۴ هزار دلار در روز است و می‌تواند علاوه بر بحث‌های زیست محیطی کمک بسیار خوبی به بخش‌های تولیدی داشته باشد.

دانشی با بیان اینکه انجام چنین اقداماتی هیچ ارتباطی با تحریم‌ها ندارد، عنوان کرد: بخش خصوصی به عنوان یار و همراه بخش دولتی می‌تواند در چنین حوزه‌هایی ورود کند و با نگاه مثبت طرفین منافع حداکثری را برای کشور به دنبال داشته باشند.

وی در پایان گفت: مزایده فروش گازهای همراه مشعل با کسب مجوز از شرکت ملی نفت ایران از خردادماه سال جاری آغاز شده است و ۹ شرکت، صلاحیت لازم برای حضور در ۴ مزایده را دریافت کردند که در این زمینه شرکت‌های برنده در مردادماه مشخص شدند و اکنون این اولین قرارداد در این زمینه است.

 

منبع: ایسنا

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار