کد خبر: ۴۱۹۱۸
تاریخ انتشار: ۱۶:۵۱ - ۰۶ مهر ۱۴۰۱
مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خوزستان با بیان اینکه ۲۲ اثر در حوزه دفاع‌ مقدس استان شناسایی و برای آنها پرونده تشکیل شده است گفت: ثبت این تعداد، مجموع آثار ثبت‌ملی حوزه دفاع‌مقدس خوزستان را به ۶۲ اثر خواهد رساند که بیانگر گوشه‌ای از مقاومت سلحشوران در خطه جنوب خواهد بود.
محمدحسین ارسطوزاده با گرامیداشت هفته افتخارآفرین دفاع‌مقدس و نکوداشت هفته گردشگری، بیان کرد:تاکنون ۴۰ اثر مربوط به دوران دفاع‌مقدس خوزستان، ثبت‌ملی شده‌اند که نقطه به نقطه این اماکن، تداعی‌کننده افتخارآفرینی، ایثارگری و شهادت‌طلبی سربازان و رزمندگان این مرز و بوم از سراسر کشور است از این‌رو، مردم استان خوزستان، خود را میراث‌دار این رشادت‌ها، سلحشوری‌ها و دفاع از مواریث و کیان کشور می‌دانند.


وی گفت:  این آثار شامل یادمان‌ها، محل شهادت و رویدادمکان‌هایی از جمله، مراکز تصمیم‌گیری، مراکز فرماندهی، بیمارستان‌های صحرایی و مکان عملیات‌ها در خوزستان هستند.


مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خوزستان گفت: در میان سلسله رویدادهای مقاومت که در طول تاریخ در منطقه شکل گرفته، هشت سال دفاع‌مقدس نگین برجسته این دوران مقاومت بوده و به نوعی تداوم این روحیه سلحشوری و دفاع از مرز و بوم تا به امروز را نشان می‌دهد.

وی افزود: استان خوزستان به لحاظ محل رشادت‌هایی که از فرزندان ایران‌زمین در خود به یادگار دارد، برای همه هموطنان، مکانی مقدس محسوب می‌شود و در واقع به‌عنوان یک رویدادمکان در ذهن همه نقش بسته است.
وی اضافه کرد: وظیفه ما به‌عنوان متولیان فرهنگی جامعه ایجاب می‌کند که نشانه‌های این مقاومت‌ها را در قالب یادمان‌های هشت سال دفاع‌مقدس، برای نسل امروز شناسایی، ثبت و معرفی، و آنها را برای نسل‌های آتی نگهداری و حفظ کنیم.
منبع: ایرنا
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار