کد خبر: ۴۱۹۱۲
تاریخ انتشار: ۱۳:۵۶ - ۰۶ مهر ۱۴۰۱
وزیر آموزش و پرورش عنوان کرد
وزیر آموزش و پرورش از توزیع ۲ هزار میلیارد تومان تجهیزات اختصاصی کارگاهی بین هنرستان‌های سراسر کشور خبر داد.
یوسف نوری در آیین افتتاح پروژه آموزشی ۱۲ کلاسه برکت آبادان اظهار کرد: مهمترین بستر تحقق شعار سال و توسعه کمی و کیفی مراکز دانش بنیان تعلیم و تربیت است زیرا این نهاد می‌تواند با تربیت دانش‌آموزانی خلاق، ایده‌پرداز و متفکر گام مهمی در راستای کارآفرینی و به تبع آن کمک به تولید بردارد.

به گزارش ایسنا، به نقل از اداره‌کل آموزش و پرورش خوزستان، وی در ادامه ضمن تقدیر از تلاش‌های خیرین مدرسه‌ساز در راستای تحقق نهضت ارتقای شاخص‌های فضای آموزشی در کشور، افزود: علم، اجتهاد، عمل و تولید  ارکان تحقق تعلیم و تربیت تمام ساحتی هستند که باید از بستر مدرسه و فضای آموزشی مناسب دنبال شوند و خیرین نقش مهمی در تحقق این امر در کشور ایفا می‌کنند که شایسته تقدیر و تشکر است.

وزیر آموزش و پرورش گفت: در دوره ابتدایی دانش‌آموزان با ایده‌پردازی و خلق دانش آشنا می‌شوند و نقطه عطف شکل‌گیری شخصیت علمی دانش‌آموزان است. در دوره متوسطه اول این شخصیت شکل پیدا می‌کند و در دوره متوسطه دوم به ظهور و بروز می‌رسد. همچنین در مرحله دانشگاهی و در خاتمه این مراحل مهم تکمیل شخصیت علمی، شاهد رسیدن به اهداف آموزش و پرورش در تربیت دانش‌آموزان تراز انقلاب اسلامی و گام دوم خواهیم بود که به تولید دانش می‌پردازند.

نوری در پایان ضمن اشاره به رویکرد آموزش و پرورش در ترویج مهارت‌آموزی بین دانش‌آموزان، خاطرنشان کرد: ۲ هزار میلیارد تومان اعتبار برای خرید تجهیزات کارگاهی هنرستان‌های سراسر کشور اختصاص یافته است.
منبع: ایسنا
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار